Галерија

Фотогалерија од пионерската средба Јуниор Кисела Вода – Металург

10.03.2019

Денеска е одиграна средба од пионерското првенство на Македонија, група 1, во кој Металург на гости ја совлада екипата на Јуниор Кисела Вода. Ова беше 11-та победа на нашите...

читај повеќе >

Фотогалерија од натпреварите од 2. коло на мини-лигата на Металург во регионот Скопје

10.03.2019

Во Автокоманда вчера и денеска се одигра комплетното второ коло од мини-лигата на Металург за регионот Скопје. Одиграни се 24 интересни средби, па еве фотографии од овие...

читај повеќе >

Мини-лига на Металург: Фотографии од натпреварите во Виница

10.03.2019

Во Виница вчера се одигра вториот турнир од мини-лигата на Металург за регионот Исток. Одиграни се 11 интересни средби, па еве фотографии од овие...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург 2 – Преспа 2015

09.03.2019

Во Автокоманда денеска се одигра натпревар од второто коло на плеј-офот на Првата ракометна лига, во кој Металург 2 го совлада тимот на Преспа 2015. Металур 2 сега има две победи...

читај повеќе >

Фотогалерија од младинската средба РК Металург – РК Радовиш

03.03.2019

Во Автокоманда денеска се одигра средба од 12. коло на младинската лига, група 1. Младинците на Металург извојуваа сигурна победа против врсниците од Радовиш. Еве фотографии...

читај повеќе >

Фотогалерија од пионерската средба РК Металург – РК Аеродром

02.03.2019

Пионерите на Металург уште еднаш не израдуваа. Денеска во Автокоманда тие го совладаа тимот на РК Аеродром, со резултат 24.16 (10:6). Ова е десетта победа на нашите најмлади...

читај повеќе >

Фотогалерија од Куп-средбата Металург 2 – Весна Акумулатори

24.02.2019

Денеска во Автокоманда се одигра финалето во осминафиналната група 1 од Купот на Македонија. Се сретнаа екипите на Металург 2 и на Весна Акумулатори од Пробиштип. Металург 2...

читај повеќе >

Фотогалерија од младинската средба РК Металург 2 – РК КЛ-7 Струга

17.02.2019

Денешното дерби во младинската лига, група 2, ги расчисти сите дилеми околу тоа која е најдобрата екипа во групата. Металург 2 извојува убедлива победа и сега е осамен на врвот...

читај повеќе >

Фотогалерија од пионерската средба РК Металург – РК Илинден Вардар

17.02.2019

Пионерите на Металург се незапирливи во својата група од пионерското првенство на Македонија. Досега одиграа осум средби и ги совладаа сите свои противници. Убедливи беа...

читај повеќе >

Фотогалерија од младинската средба РК Металург – РК Работнички

16.02.2019

Младинците на РК Металург како да се специјализираа за освојување на бодови против фаворитите. Откако ја совладаа третопласираната Струга во Струга, денеска го земаа и...

читај повеќе >