Галерија

Фотогалерија: Металург ги продолжи договорите со своите школи

25.11.2018

Во рамките на денеска одржаниот семинар, во просториите на Металург денеска беа продолжени договорите со нашите школи од Скопје и од...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ТВ: БЕШИКТАШ – МЕТАЛУРГ

20.11.2018

Неколку моменти од натпреварот РК Бешикташ-РК...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург – Спортинг Лисабон

09.11.2018

Фотографии на Маја Јаневска-Илиева од “Нова...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург – Стеауа Букурешт

08.11.2018

Фотографии на Маја Јаневска - Илиева од “Нова...

читај повеќе >

(Видео) Мартин Томовски во изборот на Топ 5 одбрани во СЕХА-лигата за месец октомври

06.11.2018

Голманот на Металург Мартин Томовски се најде во изборот на Топ 5 одбрани во СЕХА-лигата за месец октомври. Инсертот е од средбата на Металург со екипата на ППД Загреб. . Игор...

читај повеќе >

(Видео) Токиќ и Јагањац во изборот на Топ 5 голови на СЕХА-лигата за месец октомври

06.11.2018

СЕХА-лигата ги објави петте најубави голови во месец октомври. Два од нив им припаѓаат на ракометари во дресот на Металург. Својот прекрасен гол Токиќ го постигна на средбата...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург – Чеховски Медведи

06.11.2018

Фотографии на Дарко Андоновски од “Нова...

читај повеќе >