Галерија

Фотогалерија од пријателската средба Металург – Тиквеш

15.02.2020

Металург вечерва одигра пријателска средба со екипата на Тиквеш. Очекувано бевме подобри и извојувавме убедлива победа со резултат 40:27. Еве фотографии од оваа...

читај повеќе >

Фотогалерија од пријателската средба меѓу екипите на Металург и на Тинекс Пролет

12.02.2020

Металург во пријателски натпревар убедливо го совлада тимот на Тинекс Пролет. Нашите ракометари имаа константна и висока предност и на крајот славеа со 12 голови разлика. Еве...

читај повеќе >

Фотогалерија од пријателската средба меѓу Металург 2 и Тиквеш

09.02.2020

Вчера навечер во Автокоманда се одигра пријателски натпревар меѓу екипите на Металург 2 и на Тиквеш. По голема борба победата им припадна на ракометарите на Металург 2. Еве...

читај повеќе >

Фотогалерија од пријателската средба Металург – Врање

08.02.2020

Во Автокоманда денеска се одигра меѓународна пријателска средба меѓу Металург и Врање 1957 од Србија. Металург извојува лесна и убедлива победа. Еве фотографии од овој...

читај повеќе >

Фотогалерија од пријателската средба Металург – КЛ7

06.02.2020

Металург вечерва во пријателски натпревар убедливо го совлада прволигашот КЛ7, со резултат 30:20 (12:12). По испитувањето на силите во првиот дел, Металург во второто полувреме...

читај повеќе >

Фотогалерија од пријателската средба меѓу Вардар и Металург

29.01.2020

Во рамките на подготовките за продолжението на сезоната, во СЦ “Јане Сандански“ се одигра пријателски натпревар меѓу екипите на Вардар и на Металург. Средбата немаше...

читај повеќе >

Фотогалерија: Металург ги почна зимските подготовки

08.01.2020

По краткиот одмор поради празниците, ракометарите на Металург вечерва ги почнаа зимските подготовки. Во Автокоманда се собраа сите ракометари, без оправдано отсутните...

читај повеќе >

Децата од Академијата Металург ги добија своите награди и новогодишните пакетчиња

28.12.2019

По завршувањето на натпреварувачкиот дел, Академијата Металург ги прогласи екипните победници и најдобрите поединци на турнирот одржан во Автокоманда. Наградите ги...

читај повеќе >

Фотогалерија: Екипите учесници на “Новогодишниот турнир“ на Академија Металург

28.12.2019

Дел од годинешното издание на турнирот беа дечињата од нашите школи од Скопје, Куманово, Крива Паланка, Кавадарци и од Кичево. Вкупно беа пријавени се 21...

читај повеќе >

Фотогалерија од натпреварите на “Новогодишниот турнир“ на Академија Металург

28.12.2019

Денеска салата „Автокоманда“ во Скопје беше собиралиште за најмладите членови на Ракометната академија Металург, кои беа дел од седмиот по ред традиционален “Новогодишен...

читај повеќе >