Галерија

Фотогалерија од младинската средба Преспа – Металург 2

21.11.2019

Во Автокоманда се одигра средба од младинската лига меѓу екипите на Преспа и на Металург 2. Младинците на Металург 2 извојуваа лесна и убедлива победа. Еве фотографии од овој...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Вардар Јуниор – Металург

20.11.2019

Во одложениот натпревар од 11. коло, Металург го совлада тимот на Вардар Јуниор на теренот на противникот. Еве фотографии од оваа...

читај повеќе >

Фотогалерија од младинската средба Металург – КЛ-7

17.11.2019

Во четвртото коло на младинската лига, група 2, младинците на Металург го совладаа тимот на КЛ-7. Еве фотографии од оваа...

читај повеќе >

Фотогалерија од пионерската средба Металург 2 – Бутел

17.11.2019

Пионерите на Металург 2 ја загубија средбата од шестото коло на кадетската лига на Македонија, група 3, од тимот на Бутел. Еве фотографии од овој...

читај повеќе >

Фотогалерија од младинската средба Металург 2 – Еурофарм Работник

14.11.2019

Во рамките на четвртото коло на младинската лига на Македонија, група 1, младинците на Металург 2 во Автокоманда ја совладаа екипата на Еурофарм Работник. Еве фотографии од...

читај повеќе >

Фотогалерија од младинската средба Металург 2 – Вардар Јуниор

10.11.2019

Во Автокоманда денеска се одигра дерби натпревар меѓу младинците на Металург 2 и на Вардар Јуниор. По голема борба, победата им припадна на нашите ракометари. Еве фотографии...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург – Металург 2

10.11.2019

Во рамките на десетото коло на македонската ракометна Суперлига, во Автокоманда се одигра втората братска средба меѓу нашите две екипи - Металург и Металург 2, која заврши со...

читај повеќе >

Фотогалерија од кадетската средба РК Металург – МРК Куманово

10.11.2019

Во рамките на четвртото коло на кадетската лига на Македонија, група 2, нашиот кадетски тим извојува висока победа со резултат 44:22 (22:9). Еве фотографии од оваа...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург – Охрид

03.11.2019

Во Автокоманда се одигра првенствен натпревар меѓу екипите на Металург и на Охрид. Оваа крајно интересна средба заврши со поделба на бодовите. Еве фотографии од овој...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург 2 – Струга

03.11.2019

Во драматичен натпревар во рамките на осмото коло, екипата на Металург 2 минимално ја совлада Струга, со резултат 25:24 (14:11), со што ја забележа својата прва победа во тековното...

читај повеќе >