Видео-галерија

Фотогалерија од плејоф-средбата Металург 2 – Младост

24.03.2019

Во четвртото коло на плеј-офот на Првата лига, екипата на Металург комплетно го надигра тимот на Младост од Богданци, совладувајќи го со резултат 35:27 (15:13). Ова е наша трета...

читај повеќе >

(Видео) Во решавачкиот момент, на Шпенде не му затрепери раката

19.12.2018

На средбата Извиѓач - Металург, при резултат 30:30, остана да се изведе седмерец, чија реализација ќе значеше втора победа на Металург и три нови бодови. Тој решавачки седмерец...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ТВ: БЕШИКТАШ – МЕТАЛУРГ

20.11.2018

Неколку моменти од натпреварот РК Бешикташ-РК...

читај повеќе >

(Видео) Мартин Томовски во изборот на Топ 5 одбрани во СЕХА-лигата за месец октомври

06.11.2018

Голманот на Металург Мартин Томовски се најде во изборот на Топ 5 одбрани во СЕХА-лигата за месец октомври. Инсертот е од средбата на Металург со екипата на ППД Загреб. . Игор...

читај повеќе >

(Видео) Токиќ и Јагањац во изборот на Топ 5 голови на СЕХА-лигата за месец октомври

06.11.2018

СЕХА-лигата ги објави петте најубави голови во месец октомври. Два од нив им припаѓаат на ракометари во дресот на Металург. Својот прекрасен гол Токиќ го постигна на средбата...

читај повеќе >

(Видео) Одбраните на Никола Даниловски, херојот на средбата Металург – Чеховски Медведи

05.11.2018

Никола Даниловски без сомнение беше нашиот најдобар играч на вчерашната средба против Чеховски Медведи и е еден од најзаслужните за првата победа на Металург. Даниловски...

читај повеќе >

(Видео) Последниот натпревар на Халил Јагањац за Металург

22.10.2018

Средбата против Татран Прешов стана последна за Халил Јагањац во дресот на Металург. Халил кариерата ќе ја продолжи во екипата на Нексе. СЕХА-лигата со видео го одбележа овој...

читај повеќе >

(Видео) Анте Токиќ – играч на натпреварот Металург – Татран Прешов

22.10.2018

СЕХА-лигата го прогласи нашиот Анте Токиќ за играч на натпреварот Металург - Татран Прешов. Анте на оваа средба постигна девет...

читај повеќе >

(Видео) Мартин Серафимов рекордер на СЕХА-лигата

22.10.2018

Мартин Серафимов на средбата со Железничар Ниш постигна девет гола. Сите ги постигна од линијата од седум метри, без ниту едно промашување, со што стана рекордер на...

читај повеќе >