Видео-галерија

ЛИНО ЧЕРВАР: ГО ОДБРАВМЕ ХРАБРИОТ ПАТ

14.09.2014

По натпреварот се одржа редовната прес-конференција. Недељко Вучковиќ: “Македонци, бидете горди на тоа што го работи Лино Червар. Металург работи паметно и мислам дека, со...

читај повеќе >

ВИДЕО/ФОТО – ЛИНО ЧЕРВАР: ИМ БЛАГОДАРАМ НА НАВИВАЧИТЕ, ТИЕ СЕ НАШЕ СЕМЕЈСТВО

31.08.2014

По натпреварот е одржана редовната прес-конференција: Петер Давид: “Би сакал да му честитам на Металург, беше подобар противник по 60 минути игра. Во првото полувреме се...

читај повеќе >

ЛИНО ЧЕРВАР: ПОЧНУВАМЕ ДВЕГОДИШЕН ПРОЕКТ НА ПОДМЛАДУВАЊЕ НА ЕКИПАТА

29.08.2014

Денеска се одржа прес-конференција на Металург, посветена на првиот натпревар од новата сезона во СЕХА Гаспром регионалната лига, против екипата на Татран од Прешов...

читај повеќе >