Видео-галерија

(Видео) Вања Илиќ го имаше најатрактивниот потег на средбата со Бешикташ

24.09.2017

Металург го загуби натпреварот со Бешикташ, во рамките на второто коло на Лигата на шампионите, но најатрактивниот потег на средбата го имаше Вања Илиќ, кој постигна ефектен...

читај повеќе >

(Видео) Металург ги почна подготовките за новата сезона

03.08.2017

Металург денеска и официјално ги стартуваше подготовките за новата сезона. Еве што се случуваше  вечерва во...

читај повеќе >

Видео: Цепелинот на Костески и Илиќ на средбата со Вардар

04.04.2017

Овој дрзок цепелин ја дигна публиката на...

читај повеќе >

Мартин Томовски во конкуренција за најдобра одбрана во СЕХА-лигата за месец февруари

06.03.2017

Голманот на Металург Мартин Томовски се најде во изборот на СЕХА-лигата за најдобра одбрана во месец февруари. Покрај Томовски, во конкуренција се и Борбели Адам од Веспрем,...

читај повеќе >

Немања Обрадовиќ во конкуренција за најубав гол во СЕХА-лигата за февруари

04.03.2017

Левиот (среден) бек на Металург Немања Обрадовиќ се најде во изборот на СЕХА-лигата за најубав гол во месец февруари. Покрај Обрадовиќ, во конкуренција се и Дарко Цингесар од...

читај повеќе >

Видео: Пантерскиот скок на Мартин Томовски на средбата против Горење

24.02.2017

На средбата со екипата на Горење противничкиот играч шутираше во празниот гол на Металург, но младиот голман на Металург со пантерски скок успеа да ја допре топката, доволно...

читај повеќе >

Видео: Последните две одбрани на Дарко Арсиќ

15.10.2016

Дарко Арсиќ навистина блесна на средбата против Ла Риоха, но последните две одбрани ни ги донесоа двта бода на денешната средба. Видеото е преземено од...

читај повеќе >