Видео-галерија

ВИДЕО: ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА ПО НАТПРЕВАРОТ БОРАЦ Б.Л. – МЕТАЛУРГ

01.10.2013

По натпреварот Борац Б.Л. - Металург се одржа редовната прес-конференција. Со посредство на порталот “Балкан Хандбал“ ги добивме видео-изјавите на тренерите и на играчите...

читај повеќе >

КОМПЛЕТНА СНИМКА ОД НАТПРЕВАРОТ МЕТАЛУРГ – ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН. 28.09.2013

29.09.2013

Ве потсетуваме на натпреварот Металург - Пари Сен Жермен, одигран на 28.09.2013. Победата на Металург можете да ја погледате на следниот...

читај повеќе >

ИГОР ВОРИ И ЈАКОВ ГОЈУН СЕ ОПТИМИСТИ ПРЕД УТРЕШНИОТ НАТПРЕВАР. ВИДЕО

27.09.2013

По пристигнувањето на аеродромот во Скопје, дел од ракометарите на Пари Сен Жермен дадоа изјави за нашиот сајт. Игор Вори: “Знаеме многу за македонскиот ракомет. Самиот факт...

читај повеќе >

СНИМКА ОД НАТПРЕВАРОТ ВАКЕР ТУН – МЕТАЛУРГ

22.09.2013

Погледнете ја комплетната снимка од натпреварот меѓу Вакер Тун и Металург, во одлична...

читај повеќе >