Видео-галерија

СЕХА-видео: Најубавиот гол на средбата Металург – Војводина

04.02.2018

Маркетинг тимот на СЕХА-лигата објави видео со, според нив, најубавиот гол на средбата Металург - Војводина. Се работи за еден од осумте гола на Халил...

читај повеќе >

(Видео) Цепелинот на Илиќ и Велковски ја дигна публиката на нозе

30.09.2017

Најубавиот момент на средбата без двоумење е цепелинот меѓу Вања Илиќ и Мартин Велковски. Акцијата ја започна Илиќ, кој истрча контра, атрактивно се ослободи од својот чувар...

читај повеќе >

(Видео) Вања Илиќ го имаше најатрактивниот потег на средбата со Бешикташ

24.09.2017

Металург го загуби натпреварот со Бешикташ, во рамките на второто коло на Лигата на шампионите, но најатрактивниот потег на средбата го имаше Вања Илиќ, кој постигна ефектен...

читај повеќе >

(Видео) Металург ги почна подготовките за новата сезона

03.08.2017

Металург денеска и официјално ги стартуваше подготовките за новата сезона. Еве што се случуваше  вечерва во...

читај повеќе >

Видео: Цепелинот на Костески и Илиќ на средбата со Вардар

04.04.2017

Овој дрзок цепелин ја дигна публиката на...

читај повеќе >

Мартин Томовски во конкуренција за најдобра одбрана во СЕХА-лигата за месец февруари

06.03.2017

Голманот на Металург Мартин Томовски се најде во изборот на СЕХА-лигата за најдобра одбрана во месец февруари. Покрај Томовски, во конкуренција се и Борбели Адам од Веспрем,...

читај повеќе >

Немања Обрадовиќ во конкуренција за најубав гол во СЕХА-лигата за февруари

04.03.2017

Левиот (среден) бек на Металург Немања Обрадовиќ се најде во изборот на СЕХА-лигата за најубав гол во месец февруари. Покрај Обрадовиќ, во конкуренција се и Дарко Цингесар од...

читај повеќе >

Видео: Пантерскиот скок на Мартин Томовски на средбата против Горење

24.02.2017

На средбата со екипата на Горење противничкиот играч шутираше во празниот гол на Металург, но младиот голман на Металург со пантерски скок успеа да ја допре топката, доволно...

читај повеќе >