Видео-галерија

Видео: Последните две одбрани на Дарко Арсиќ

15.10.2016

Дарко Арсиќ навистина блесна на средбата против Ла Риоха, но последните две одбрани ни ги донесоа двта бода на денешната средба. Видеото е преземено од...

читај повеќе >

Видео: Одбраната на Дарко Арсиќ избрана во топ 5 одбрани во СЕХА лигата во септември

08.10.2016

Маркетинг тимот на СЕХА лигата ги одбра најдобрите 5 одбрани во месец септември. Една од бројните одбрани на нашиот Дарко Арсиќ е избрана во Топ 5.  . Топ 5...

читај повеќе >

(Видео) Жонглер ги израдува децата во кампот на Металург

19.06.2016

Се држеше како изнедување, кое целосно успеа. Жонглерска забава ги згреа срцата на нашите млади...

читај повеќе >

ЛУКА МРАКОВЧИЌ – НОВИОТ МАЕСТРО НА МЕТАЛУРГ

02.10.2015

Феноменалното издание на нашиот Лука Мраковчиќ, на мечот против Кадетен Шафхаузен, го забележа и маркетинг службата на ЕХФ, па на телевизискиот канал на ЕХФ постави...

читај повеќе >

ЈАНКО БОЖОВИЌ Е ДЕЛ ОД ИДЕАЛНИОТ ТИМ НА КОЛОТО, ЛУКА МРАКОВЧИЌ ИМА ЕДЕН ОД НАЈУБАВИТЕ ГОЛОВИ

28.09.2015

Блескавата победа на Металург над Кадетен Шафхаузен не ги остави рамнодушни луѓето од маркетинг служби на ЕХФ. Во своите видеобилтени тие најдоа место за Лука Мраковчиќ,...

читај повеќе >