Видео-галерија

КОМПЛЕТНА СНИМКА ОД СРЕДБАТА МЕТАЛУРГ – ППД ЗАГРЕБ

23.02.2015

Комплетната снимка од оваа средба можете да ја погледате на следниот линк:...

читај повеќе >

ЛИНО ЧЕРВАР: ПОКАЖАВМЕ ЗАБИ, САМОДОВЕРБА И КАРАКТЕР

07.02.2015

По натпреварот Металург - Војводина се одржа редовната прес-конференција. “Честитки до екипата на Металург за фер и коректната борба. Имавме доволно високо водство, но...

читај повеќе >

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА ПО НАТПРЕВАРОТ МЕТАЛУРГ – НЕКСЕ

02.02.2015

По натпреварот Металург - Нексе се одржа редовната прес-конференција. Лино Червар: “Ние игравме со една подмладена екипа и им честитам на моите ракометари за играта. Сакаа...

читај повеќе >

ЏУКИЌ: ОЧЕКУВАМ МЕТАЛУРГ ДА СЕ ЗАСИЛИ ДО ФЕВРУАРИ

18.12.2014

По натпреварот со Раднички, изјава за СЕХА Тв даде нашиот Дарко Џукиќ. “Секоја чест на Раднички. Јас искрено не очекував ваков исход, дека ќе загубиме. Ние дојдоме во еден...

читај повеќе >