Видео-галерија

ЛИНО ЧЕРВАР: ЗА НАС СЕГА Е НАЈВАЖЕН ОПСТАНОКОТ НА КЛУБОТ

11.12.2014

По натпреварот Металург - Вардар, се одржа редовната прес-конференција. Раул Гонзалес: “Задоволни сме од оваа победа. Ангелов во првиот дел ја направи разликата и тоа беше...

читај повеќе >

KOMПЛЕТНА СНИМКА ОД СРЕДБАТА МЕТАЛУРГ – БРЕСТ МЕШКОВ (06.12.2014)

08.12.2014

Снимката од оваа средба можете да ја видете на следниот...

читај повеќе >

КОМПЛЕТНА СНИМКА ОД СРЕДБАТА ПСЖ – МЕТАЛУРГ (30.11.2014)

02.12.2014

Снимката од натпреварот можете да ја видете на следниот линк:...

читај повеќе >

КОМПЛЕТНА СНИМКА ОД СРЕДБАТА МЕТАЛУРГ – НАТУРХАУС ЛА РИОХА

23.11.2014

Ви предлагаме комплетна снимка од средбата од шестото коло на Лигата на шампионите меѓу екипите на Металург и на Натурхаус ла Риоха. Снимката можете да ја гледате на...

читај повеќе >

КОМПЛЕТНА СНИМКА ОД СРЕДБАТА НАТУРХАУС – МЕТАЛУРГ

17.11.2014

Снимката можете да ја погледнете на следниот...

читај повеќе >