Видео-галерија

ИНТЕРВЈУ СО КОМЕНТАТОРОТ НА ЕХФ, ТОМ О’БРАНАГЕН

30.10.2014

Ексклузивно интервју со мегапопуларниот Том О’Бранаген. Том е апсолутно фасциниран од навивачите на Металург кои го бодрат клубот и кога победува и кога губи. “Начинот на...

читај повеќе >

ЧЕРВАР: И ПОКРАЈ ТОА ШТО ИМАВМЕ ОДРЕДЕНИ ПАДОВИ, ЗАДОВОЛЕН СУМ ОД ПОБЕДАТА И ОД ИГРАТА НА МОЈОТ ТИМ

26.10.2014

По натпреварот Металург - Борац Б.Л., се одржа редовна прес-конференција. Игор Раџеновиќ: “Му честитам на домашниот тим за победата и трите освоени бода. Тие од самиот...

читај повеќе >

КОМПЛЕТНА СНИМКА ОД СРЕДБАТА МЕТАЛУРГ – КИЛ, 18.10.2014 Г.

20.10.2014

Комплетната снимка од средбата Металург - Кил можете да ја погледнете на следниот...

читај повеќе >

КОМПЛЕТНА СНИМКА ОД СРЕДБАТА ППД ЗАГРЕБ – МЕТАЛУРГ, 11.10.2014

12.10.2014

Снимката можете да ја погледнете на следниот...

читај повеќе >