Колектив

РЕНАТО ВУГРИНЕЦ ДЕНЕСКА ПОЛНИ 39 ГОДИНИ

09.06.2014

Десниот бек на Металург и на македонската репрезентација, Ренато Вугринец, денеска полни 39 години. Му посакуваме уште долго да ги полни противничките мрежи, му посакуваме...

читај повеќе >

MAРТИН МАНАСКОВ ПОЛНИ 20 ГОДИНИ

07.06.2014

Средниот бек на Металург, Мартин Манасков, денеска полни 20 години. На Мартин му посакуваме добро здравје, среќа во животот и нови спортски...

читај повеќе >

МАРКО НЕЛОСКИ ГО ПРОСЛАВИ СВОЈОТ 18 РОДЕНДЕН

07.06.2014

Левиот бек на Металург, Марко Нелоски, го прослави својот 18 роденден. На Марко му посакуваме долг и среќен живот, исполнет со многу спортски...

читај повеќе >

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ПАВЕЛ АТМАН !

25.05.2014

Средниот бек на Металург Павел Атман денеска полни 27 години. Среќен ти роденден Павел. Ти посакуваме да ти се исполнат сите желби, ти посакуваме челично здравје и многу нови...

читај повеќе >

ФОТО: СРЕЌЕН РОДЕНДЕН НИКОЛА МАРКОВСКИ !

22.05.2014

Пикерот на Металург и на македонската репрезентација денеска го слави 24-от роденден. Првите честитки и првите колачи ги доби по натпреварот со Зомимак. Нека ти е среќен...

читај повеќе >

ВЕЛЕ МАРКОСКИ ДЕНЕСКА ПОЛНИ 28 ГОДИНИ

05.04.2014

Левиот бек на Металург и на македонската репрезентација, Веле Маркоски, денеска полни 28 години. На Веле му посакуваме добро здравје, среќа во животот и нови спортски...

читај повеќе >

ВАНЧО ДИМОВСКИ ДЕНЕСКА ПОЛНИ 35 ГОДИНИ

04.04.2014

Пикерот на Металург и на македонската репрезентација, Ванчо Димовски, денеска полни 35 години. На Ванчо му посакуваме добро здравје, среќа во животот и нови спортски...

читај повеќе >

ГОЦЕ ГЕОРГИЕВСКИ ДЕНЕСКА СЛАВИ РОДЕНДЕН

12.02.2014

Десното крило на Металург и на македонската репрезентација, Гоце Георгиевски, денеска полни 27 години. Честитки до Гоце, на кој му посакуваме челично здравје и долг и среќен...

читај повеќе >

ДЕЈАН ПЕЦАКОВСКИ ДЕНЕСКА ПОЛНИ 28 ГОДИНИ

12.01.2014

Левиот бек на Металург и на македонската репрезентација денеска полни 28 години. Токму денеска Пецаковски во Данска ќе настапи во дресот на Македонија против селекцијата на...

читај повеќе >

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА МЕТАЛУРГ, РИСТО ЧОКРЕВ, ДЕНЕСКА СЛАВИ РОДЕНДЕН. ФОТО

30.12.2013

Денеска роденден слави претседателот на Металург, Ристо Чокрев. Металург од се срце му го честита личниот празник и му посакува добро здравје, многу среќа во животот, и уште...

читај повеќе >