Колектив

АЦЕ ЈОНОВСКИ ПОЛНИ 33 ГОДИНИ. ФОТО

29.12.2013

Специјалистот за одбрана на Металург и на македонската репрезентација, левиот бек Аце Јоновски, денеска полни 33 години. На Јоновски му посакуваме среќа во животот, добро...

читај повеќе >

СРЕЌЕН ДЕН ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА ЛИНО ЧЕРВАР

11.12.2013

Вчерашниот ден е среќен за семејството на Лино Червар, кој по петти пат стана дедо. На Лино му го честитаме раѓањето на внукот, а на среќните родители им посакуваме уште...

читај повеќе >

ИГОР МАНДИЌ ДЕНЕСКА ПОЛНИ 22 ГОДИНИ

16.10.2013

Левиот бек на Металург и на репрезентацијата на БиХ, Игор Мандиќ, денеска полни 22 години. Честитки до Мандиќ и желби за долг и среќен живот. Му посакуваме многу спортски...

читај повеќе >

АЦЕ ЈОНОВСКИ ВЕЧЕРВА ПОВТОРНО СТАНА ТАТКО

16.10.2013

Аце Јоновски вечерва повторно стана татко. Анита и Аце Јоновски вечерва добија прекрасна ќерка, Ивана. Среќната вест го затекна Јоновски на тренинг. Анита Јоновска се...

читај повеќе >

ГОЦЕ ОЈЛЕСКИ ДЕНЕСКА СЛАВИ РОДЕНДЕН

10.10.2013

Левото крило на Металург, Гоце Ојлески, денеска го слави својот 24. роденден. Гоце е во Барселона, заедно со останатите наши ракометари. Искрени честитки до Ојлески. Му...

читај повеќе >

ДАРКО СТАНИЌ НАПОЛНИ 35 ГОДИНИ

08.10.2013

Голманот на Металург и на српската репрезентација, Дарко Станиќ, денеска полни 35 години. Честитки до Дарко. Му посакуваме долг и среќен живот, одлично здравје и многу...

читај повеќе >

НИКОЛА МИТРЕВСКИ НАПОЛНИ 28 ГОДИНИ

03.10.2013

Голманот на Металург Никола Митревски денеска наполни 28 години. Честитки до Никола, со наши желби за долг и среќен живот, добро здравје и многу успеси на спортски...

читај повеќе >

ФИЛИП МИРКУЛОВСКИ НАПОЛНИ 30 ГОДИНИ

14.09.2013

Нашиот централен бек, незаменливиот Филип Миркуловски, денеска наполни 30 години. На Филип му посакуваме што побрзо на му се врати на тимот, му посакуваме среќа во животот и...

читај повеќе >

ДЕЈАН МАНАСКОВ ДЕНЕСКА ПОЛНИ 21 ГОДИНА

26.08.2013

Левото крило на Металург и на македонската репрезентација, Дејан Манасков, денеска полни 21 година. На Дејан му посакуваме добро здравје, успешно враќање на ракометните...

читај повеќе >

НИКОЛА КОСТЕСКИ ДЕНЕСКА СЛАВИ РОДЕНДЕН

22.08.2013

Десното крило на Металург, младиот Никола Костески, денеска го слави својот 21 роденден. Му честитаме на Никола и му посакуваме многу среќа, здравје и радост во животот и...

читај повеќе >