Колектив

ЛЕВКО НАУМОВСКИ ДОБИ СИН

23.12.2012

Наташа и Левко Наумовски ги живеат најсреќните денови од својот живот. Во петокот тие го добија својот првенец, прекрасниот син Марко. На малиот Марко му посакуваме долг и...

читај повеќе >

ЗЛАТКО МОЈСОСКИ НАПОЛНИ 31 ГОДИНА

16.11.2012

Десното крило на Металург и македонската репрезентација, Златко Мојсоски, наполни 31 година. На популарниот Козла му го честитаме личниот празник и му посакуваме долг и...

читај повеќе >

ДАРКО СТАНИЌ НАПОЛНИ 34 ГОДИНИ

08.10.2012

На Дарко Станиќ денеска му е роденден. Најдобриот голман во историјата на Металург, харизматичниот Дарко денеска наполни 34 години. Станиќ е еден од најпопуларните и...

читај повеќе >

ФИЛИП МИРКУЛОВСКИ НАПОЛНИ 29 ГОДИНИ

14.09.2012

Средниот бек на Металург, Филип Миркуловски денес полни 29 години. Филип е еден од најомилените ракометари на нашиот клуб и не случајно се третира како наша клупска икона. На...

читај повеќе >

ДЕЈАН МАНАСКОВ НАПОЛНИ 20 ГОДИНИ

27.08.2012

Левото крило на Металург, Дејан Манасков, наполни 20 години. На Дејан му го честитаме роденденот и му посакуваме многу среќа, спортски успеси и добро...

читај повеќе >

НАУМЧЕ МОЈСОВСКИ НАПОЛНИ 32 ГОДИНИ

17.06.2012

Денес роденден слави Наумче Мојсовски. Централниот и лев бек на Металург и македонската репрезентација и еден од најдобрите македонски ракометари денес полни 32 години. На...

читај повеќе >

СРЕЌНИ И ВЕСЕЛИ МАТУРСКИ ДЕНОВИ

18.05.2012

На сите матуранти од екипите на Металург им ја честитаме матурата и им посакуваме среќни и плодни академски години. Знаењето е сила, знаењето е моќ...

читај повеќе >

МИЛАН ЛЕВОВ ДЕНЕС ПОЛНИ 25 ГОДИНИ

05.04.2012

Десниот бек на Металург Милан Левов денес полни 25 години. Левов има свој допринос во успесите на Металург и ние му посакуваме челично здравје, среќа во животот и многу...

читај повеќе >

ВЕЛКО МАРКОСКИ ДЕНЕС ПОЛНИ 26 ГОДИНИ

05.04.2012

Левиот бек на Металург и македонската репрезентација, Велко Маркоски, денес полни 26 години. Веле моментално е во Гетеборг каде треба да го даде својот придонес во пласманот...

читај повеќе >

ВАНЧО ДИМОВСКИ ПОЛНИ 33 ГОДИНИ

04.04.2012

Капитенот на Металург, Ванчо Димовски, денес полни 33 години. Димовски како член на македонската ракометна репрезентација во моментот е во Шведска каде треба да го даде својот...

читај повеќе >