Колектив

МИЛАДИН КОЗЛИНА ДОБИ ЌЕРКА

29.03.2012

Миладин Козлина денес го живее најсреќниот ден во својот живот, доби прекрасна ќерка Лара. Малата Лара нека е жива и здрава а на Козлина од се срце му...

читај повеќе >

ПЕТАР АНГЕЛОВ СЛАВИ РОДЕНДЕН

08.03.2012

Голманот на Металург и македонската репрезентација, Петар Ангелов, денес го слави својот 35 роденден. На Ангелов му посакуваме цврсто здравје, многу среќа и спортски...

читај повеќе >

ГОЦЕ ГЕОРГИЕВСКИ – ЏОМБА ДЕНЕС ПОЛНИ 25 ГОДИНИ

12.02.2012

Десното крило на Металург Гоце Георгиевски - Џомба денес полни 25 години. Гоце е дете на Металург, од овде потекна и овде ја помина својата досегашна спортска кариера. На...

читај повеќе >

МИЛАДИН КОЗЛИНА НАПОЛНИ 29 ГОДИНИ

11.02.2012

Левиот бек на Металург, Миладин Козлина, денес полни 29 години. На денот кога во Копер нашите момци ќе водат пресудна битка со екипата на Цимос Копер, на Козлина му посакуваме...

читај повеќе >

МЛАДЕН РАКЧЕВИЌ НАПОЛНИ 30 ГОДИНИ

10.02.2012

Нашиот пикер Младен Ракчевиќ денес наполни 30 години. Младен со своите игри остави длабок белег во нашиот клуб. Ракчевиќ во моментот ја санира повредата добиена на мечот со...

читај повеќе >

МИТЕ СТОИЛОВ НАПОЛНИ 29 ГОДИНИ

04.02.2012

Својот 29-ти роденден денес го слави Мите Стоилов. Десниот бек и дефанзивец на Металург е еден од столбовите на нашата одбрана. На Мите му посакуваме среќа, радост и...

читај повеќе >

ЗЛАТКО МОЈСОСКИ ДЕНЕС СЕ ЖЕНИ

04.02.2012

Десното крило на Металург и македонската репрезентација Златко Мојсоски од денес не е веќе ерген. Струга е местото каде Златко ќе го каже своето судбоносно ДА. На свадбата на...

читај повеќе >

СРЕЌЕН БОЖИЌ

07.01.2012

Драги пријатели и колеги, Вам што на паркет се борете за честа на клубот и Вам што деноноќно работете и се трудите за доброто на Металург, Ви го честитаме најголемиот...

читај повеќе >

СРЕЌНИ НОВОГОДИШНИ ПРАЗНИЦИ

31.12.2011

На крајот сме на една прекрасна година која ни донесе многу радосни моменти, големи победи и целосна меѓународна афирмација. Успеси до кои дојдовме со многу труд и реки...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ПРИРЕДИ КОКТЕЛ ЗА СВОЈОТ ТРЕНЕРСКИ КАДАР

29.12.2011

Вечерва во “Ретро“, Металург приреди коктел за својот тренерски состав. На коктелот присутствуваше управата на клубот и тренерите на сите наши екипи и школи. Средбата...

читај повеќе >