Колектив

ЧЕСТИТКИ ДО МАГИСТЕРОТ АЛУШОВСКИ

19.12.2011

Легендата на македонскиот ракомет, левото крило на репрезентацијата и Металург, Стевче Алушовски од денес е магистер. Успехот во спортот Алушовски го надогради и со завиден...

читај повеќе >

ФИЛИП ХРИСТОВ ПОЛНИ 55 ГОДИНИ

02.11.2011

Филип Христов, потпретседател на РК Металург и директор на ЖРК Металург, денес слави јубилеј, 55 години од своето раѓање. Христов, поголемиот дел од својот живот му го посвети...

читај повеќе >

РК МЕТАЛУРГ ВО ПОСЕТА НА ВИНАРИЈАТА “СТОБИ“

22.10.2011

На покана на г-динот Минчо Јорданов, генерален спонзор на нашиот клуб, РК Металург денес ја посети винарската визба “Стоби“. Средбата помина во пријатна атмосфера, а сите...

читај повеќе >

КРСТО ПЕТРУШЕВСКИ НАПОЛНИ 56 ГОДИНИ

16.10.2011

Легендата на нашиот клуб и тренер и ЖРК Металург, Крсто Петрушевски наполни 56 години. Во Металург е од самото основање на клубот и ги помина сите добри и лоши години, трудејки...

читај повеќе >

ДЕЈАН МАНАСКОВ НАПОЛНИ 19 ГОДИНИ

26.08.2011

Левото крило на Металург, Дејан Манасков, денес полни 19 години. Му посакуваме радост, среќа и спортски...

читај повеќе >

АЛЕКСАНДАР ПЕТРОВСКИ НАПОЛНИ 37 ГОДИНИ.

26.08.2011

Александар Петровски - Сајкл, главниот помошник на Лино Червар денес наполни 37 години. Од името на клубот му посакуваме долг и среќен живот и плодна спортска...

читај повеќе >

ЕДЕН ДЕН СО НАШИОТ ГЕНЕРАЛЕН СПОНЗОР

16.07.2011

Во месноста “Смрдливи води“, во непосредна близина на Галичник, се одржаа традиционалните “Овчарски средби“. Се одржуваат по седми пат, на Петровден. Неколку илјади луѓе,...

читај повеќе >

ДИРЕКТОРОТ НА МЕТАЛУРГ, ЛЕВЧЕ КИТЕВСКИ, ГО ПРОСЛАВИ СВОЈОТ 42 РОДЕНДЕН

11.06.2011

Левче Китевски, директорот на Металург, денес слави роденден. Иако изгледа помлад, Китевски наполни 42 години. Во друштво на ракометарите, комплетната управа и пријателите,...

читај повеќе >