Клуб

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ФИЛИП МИРКУЛОВСКИ !

14.09.2014

Нашиот среден бек Филип Миркуловски денеска го слави својот 31-ви роденден. Нека ти е среќен роденденот Филип, ти посакуваме долг и среќен живот исполнет со радост и...

читај повеќе >

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН, ДЕЈАН МАНАСКОВ !

26.08.2014

Левото крило на Металург и на македонската репрезентација, Дејан Манасков, денеска го слави својот 22-ри роденден. На Дејан му посакуваме одлична сезона и добро здравје, му...

читај повеќе >

ЛУКА ЦИНДРИЌ ДЕНЕСКА СЛАВИ РОДЕНДЕН

05.07.2014

Средниот бек на Металург и на хрватската репрезентација, Лука Циндриќ, денеска го слави својот 21-ви роденден. На Лука му посакуваме долг и среќен живот, исполнет со многу...

читај повеќе >

НАУМЧЕ МОЈСОВСКИ ДЕНЕСКА СЛАВИ РОДЕНДЕН

17.06.2014

Средниот бек на Металург и на македонската репрезентација, капитенот на плавите од “Автокоманда“, Наумче Мојсовски, денеска го слави својот 34 роденден. Нека му е среќен и...

читај повеќе >

РЕНАТО ВУГРИНЕЦ ДЕНЕСКА ПОЛНИ 39 ГОДИНИ

09.06.2014

Десниот бек на Металург и на македонската репрезентација, Ренато Вугринец, денеска полни 39 години. Му посакуваме уште долго да ги полни противничките мрежи, му посакуваме...

читај повеќе >

MAРТИН МАНАСКОВ ПОЛНИ 20 ГОДИНИ

07.06.2014

Средниот бек на Металург, Мартин Манасков, денеска полни 20 години. На Мартин му посакуваме добро здравје, среќа во животот и нови спортски...

читај повеќе >

МАРКО НЕЛОСКИ ГО ПРОСЛАВИ СВОЈОТ 18 РОДЕНДЕН

07.06.2014

Левиот бек на Металург, Марко Нелоски, го прослави својот 18 роденден. На Марко му посакуваме долг и среќен живот, исполнет со многу спортски...

читај повеќе >

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ПАВЕЛ АТМАН !

25.05.2014

Средниот бек на Металург Павел Атман денеска полни 27 години. Среќен ти роденден Павел. Ти посакуваме да ти се исполнат сите желби, ти посакуваме челично здравје и многу нови...

читај повеќе >

ФОТО: СРЕЌЕН РОДЕНДЕН НИКОЛА МАРКОВСКИ !

22.05.2014

Пикерот на Металург и на македонската репрезентација денеска го слави 24-от роденден. Првите честитки и првите колачи ги доби по натпреварот со Зомимак. Нека ти е среќен...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ УТРЕ ГО ПРЕЧЕКУВА ТИМОТ НА ТИНЕКС ПРОЛЕТ

04.05.2014

Во рамките на 7. коло на македонската суперлига утре во “Автокоманда“ ќе гостува екипата на Тинекс Пролет. Овој натпревар почнува во 18 часот, а влезот е слободен за сите...

читај повеќе >