Клуб

ВЕЛЕ МАРКОСКИ ДЕНЕСКА ПОЛНИ 28 ГОДИНИ

05.04.2014

Левиот бек на Металург и на македонската репрезентација, Веле Маркоски, денеска полни 28 години. На Веле му посакуваме добро здравје, среќа во животот и нови спортски...

читај повеќе >

ВАНЧО ДИМОВСКИ ДЕНЕСКА ПОЛНИ 35 ГОДИНИ

04.04.2014

Пикерот на Металург и на македонската репрезентација, Ванчо Димовски, денеска полни 35 години. На Ванчо му посакуваме добро здравје, среќа во животот и нови спортски...

читај повеќе >

ГОЦЕ ГЕОРГИЕВСКИ ДЕНЕСКА СЛАВИ РОДЕНДЕН

12.02.2014

Десното крило на Металург и на македонската репрезентација, Гоце Георгиевски, денеска полни 27 години. Честитки до Гоце, на кој му посакуваме челично здравје и долг и среќен...

читај повеќе >

ДЕЈАН ПЕЦАКОВСКИ ДЕНЕСКА ПОЛНИ 28 ГОДИНИ

12.01.2014

Левиот бек на Металург и на македонската репрезентација денеска полни 28 години. Токму денеска Пецаковски во Данска ќе настапи во дресот на Македонија против селекцијата на...

читај повеќе >

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА МЕТАЛУРГ, РИСТО ЧОКРЕВ, ДЕНЕСКА СЛАВИ РОДЕНДЕН. ФОТО

30.12.2013

Денеска роденден слави претседателот на Металург, Ристо Чокрев. Металург од се срце му го честита личниот празник и му посакува добро здравје, многу среќа во животот, и уште...

читај повеќе >

АЦЕ ЈОНОВСКИ ПОЛНИ 33 ГОДИНИ. ФОТО

29.12.2013

Специјалистот за одбрана на Металург и на македонската репрезентација, левиот бек Аце Јоновски, денеска полни 33 години. На Јоновски му посакуваме среќа во животот, добро...

читај повеќе >

СРЕЌЕН ДЕН ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА ЛИНО ЧЕРВАР

11.12.2013

Вчерашниот ден е среќен за семејството на Лино Червар, кој по петти пат стана дедо. На Лино му го честитаме раѓањето на внукот, а на среќните родители им посакуваме уште...

читај повеќе >

ПРЕМИЕРНА ШАМПИОНСКА ТИТУЛА ЗА РАКОМЕТАРИТЕ НА МЕТАЛУРГ

01.11.2013

Враќањето на Милан Чоровиќ во тимот на Металург не потсети на настаните од 2006 година, кога Металург ја освои првата титула во првенството на Македонија. Во мајсторката од...

читај повеќе >

ИГОР МАНДИЌ ДЕНЕСКА ПОЛНИ 22 ГОДИНИ

16.10.2013

Левиот бек на Металург и на репрезентацијата на БиХ, Игор Мандиќ, денеска полни 22 години. Честитки до Мандиќ и желби за долг и среќен живот. Му посакуваме многу спортски...

читај повеќе >

АЦЕ ЈОНОВСКИ ВЕЧЕРВА ПОВТОРНО СТАНА ТАТКО

16.10.2013

Аце Јоновски вечерва повторно стана татко. Анита и Аце Јоновски вечерва добија прекрасна ќерка, Ивана. Среќната вест го затекна Јоновски на тренинг. Анита Јоновска се...

читај повеќе >