Клуб

ЗЛАТКО МОЈСОСКИ НАПОЛНИ 31 ГОДИНА

16.11.2012

Десното крило на Металург и македонската репрезентација, Златко Мојсоски, наполни 31 година. На популарниот Козла му го честитаме личниот празник и му посакуваме долг и...

читај повеќе >

ДАРКО СТАНИЌ НАПОЛНИ 34 ГОДИНИ

08.10.2012

На Дарко Станиќ денеска му е роденден. Најдобриот голман во историјата на Металург, харизматичниот Дарко денеска наполни 34 години. Станиќ е еден од најпопуларните и...

читај повеќе >

ФИЛИП МИРКУЛОВСКИ НАПОЛНИ 29 ГОДИНИ

14.09.2012

Средниот бек на Металург, Филип Миркуловски денес полни 29 години. Филип е еден од најомилените ракометари на нашиот клуб и не случајно се третира како наша клупска икона. На...

читај повеќе >

ДЕЈАН МАНАСКОВ НАПОЛНИ 20 ГОДИНИ

27.08.2012

Левото крило на Металург, Дејан Манасков, наполни 20 години. На Дејан му го честитаме роденденот и му посакуваме многу среќа, спортски успеси и добро...

читај повеќе >

И ОФИЦИЈАЛНО – ХАСЛУМ ДОМАЌИН НА КВ. ГРУПА 2. МЕТАЛУРГ ЌЕ ПАТУВА ВО НОРВЕШКА

17.07.2012

Веќе нема никакви дилеми околу организаторот на квалификациската група во која ќе игра и Металург. Тоа е екипата на Хаслум. Ова е и официјално потврдено од канцеларијата на...

читај повеќе >

УТРЕ НОВА ЖДРЕПКА , ЌЕ СЕ ИЗВЛЕКУВААТ ГРУПИТЕ ЗА ЛИГА НА ШАМПИОНИ

05.07.2012

Седиштето на “Адидас“ во Германија утре ќе биде центар на вниманието на европската ракометна јавност. Ќе се изврши извлекување на групите за Лига на шампиони. Почетокот на...

читај повеќе >

РЕЛАТИВНО ЛЕСНА ГРУПА ЗА РК МЕТАЛУРГ. ОДИМЕ ВО НОРВЕШКА

03.07.2012

Пред малку во Виена заврши ждрепката за состав на квалификациските турнири за влез во главната фаза на Лига на шампиони. РК Металург доби релативно лесна група во која...

читај повеќе >

НИКОЛА БОГДАНОВСКИ – КОЛЕ, ТАТКОТО НА МЕТАЛУРГ

20.06.2012

Изминаа 40 години од кога во далечната 1971 година во рамките на Рудници и железaрница во Скопје некако незабележливо беше формирана ракометна секција, која подоцна прерасна во...

читај повеќе >

НАУМЧЕ МОЈСОВСКИ НАПОЛНИ 32 ГОДИНИ

17.06.2012

Денес роденден слави Наумче Мојсовски. Централниот и лев бек на Металург и македонската репрезентација и еден од најдобрите македонски ракометари денес полни 32 години. На...

читај повеќе >

МИНИ-ЛИГА НА МЕТАЛУРГ 2012 ГОДИНА

12.06.2012

Ракометната Академија на  Металург и оваа година организираше мини ракометната лига која традиционално се одржува во овој период од годината на добро позната локација, сала...

читај повеќе >