Клуб

СРЕЌНИ И ВЕСЕЛИ МАТУРСКИ ДЕНОВИ

18.05.2012

На сите матуранти од екипите на Металург им ја честитаме матурата и им посакуваме среќни и плодни академски години. Знаењето е сила, знаењето е моќ...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ – ГРАНОЉЕРС, ДУЕЛ ОД 1/8 ФИНАЛЕ НА КУПОТ НА ЕХФ ВО 2008 ГОДИНА

29.04.2012

Сезоната 2007/8, засега, е една од двете наши најуспешни сезони во европските натпреварувања. Тогаш, стигнавме до 1/4 финале во ЕХФ Купот. Стартувавме од 2-то коло во кое го...

читај повеќе >

МИЛАН ЛЕВОВ ДЕНЕС ПОЛНИ 25 ГОДИНИ

05.04.2012

Десниот бек на Металург Милан Левов денес полни 25 години. Левов има свој допринос во успесите на Металург и ние му посакуваме челично здравје, среќа во животот и многу...

читај повеќе >

ВЕЛКО МАРКОСКИ ДЕНЕС ПОЛНИ 26 ГОДИНИ

05.04.2012

Левиот бек на Металург и македонската репрезентација, Велко Маркоски, денес полни 26 години. Веле моментално е во Гетеборг каде треба да го даде својот придонес во пласманот...

читај повеќе >

ВАНЧО ДИМОВСКИ ПОЛНИ 33 ГОДИНИ

04.04.2012

Капитенот на Металург, Ванчо Димовски, денес полни 33 години. Димовски како член на македонската ракометна репрезентација во моментот е во Шведска каде треба да го даде својот...

читај повеќе >

МИЛАДИН КОЗЛИНА ДОБИ ЌЕРКА

29.03.2012

Миладин Козлина денес го живее најсреќниот ден во својот живот, доби прекрасна ќерка Лара. Малата Лара нека е жива и здрава а на Козлина од се срце му...

читај повеќе >

ПЕТАР АНГЕЛОВ СЛАВИ РОДЕНДЕН

08.03.2012

Голманот на Металург и македонската репрезентација, Петар Ангелов, денес го слави својот 35 роденден. На Ангелов му посакуваме цврсто здравје, многу среќа и спортски...

читај повеќе >

ГОЦЕ ГЕОРГИЕВСКИ – ЏОМБА ДЕНЕС ПОЛНИ 25 ГОДИНИ

12.02.2012

Десното крило на Металург Гоце Георгиевски - Џомба денес полни 25 години. Гоце е дете на Металург, од овде потекна и овде ја помина својата досегашна спортска кариера. На...

читај повеќе >

МИЛАДИН КОЗЛИНА НАПОЛНИ 29 ГОДИНИ

11.02.2012

Левиот бек на Металург, Миладин Козлина, денес полни 29 години. На денот кога во Копер нашите момци ќе водат пресудна битка со екипата на Цимос Копер, на Козлина му посакуваме...

читај повеќе >

МЛАДЕН РАКЧЕВИЌ НАПОЛНИ 30 ГОДИНИ

10.02.2012

Нашиот пикер Младен Ракчевиќ денес наполни 30 години. Младен со своите игри остави длабок белег во нашиот клуб. Ракчевиќ во моментот ја санира повредата добиена на мечот со...

читај повеќе >