Клуб

КНИГАТА НА КОЛЕ

29.11.2011

За почеток, материјалите што ќе ги користиме во нашата нова рубрика, ќе ги црпиме од оставштината на Никола Богдановски Коле, оснивачот, играчот, а потоа и долгогодишниот...

читај повеќе >

ВРЕМЕПЛОВ

29.11.2011

Драги наши посетители ! Од денес, на нашиот сајт, воведуваме нова рубрика која ја нарековме “Времеплов“. Оваа рубрика им ја должиме на сите генерации кои, во изминатите 4...

читај повеќе >

ФИЛИП ХРИСТОВ ПОЛНИ 55 ГОДИНИ

02.11.2011

Филип Христов, потпретседател на РК Металург и директор на ЖРК Металург, денес слави јубилеј, 55 години од своето раѓање. Христов, поголемиот дел од својот живот му го посвети...

читај повеќе >

РК МЕТАЛУРГ ВО ПОСЕТА НА ВИНАРИЈАТА “СТОБИ“

22.10.2011

На покана на г-динот Минчо Јорданов, генерален спонзор на нашиот клуб, РК Металург денес ја посети винарската визба “Стоби“. Средбата помина во пријатна атмосфера, а сите...

читај повеќе >

КРСТО ПЕТРУШЕВСКИ НАПОЛНИ 56 ГОДИНИ

16.10.2011

Легендата на нашиот клуб и тренер и ЖРК Металург, Крсто Петрушевски наполни 56 години. Во Металург е од самото основање на клубот и ги помина сите добри и лоши години, трудејки...

читај повеќе >

ДЕЈАН МАНАСКОВ НАПОЛНИ 19 ГОДИНИ

26.08.2011

Левото крило на Металург, Дејан Манасков, денес полни 19 години. Му посакуваме радост, среќа и спортски...

читај повеќе >

АЛЕКСАНДАР ПЕТРОВСКИ НАПОЛНИ 37 ГОДИНИ.

26.08.2011

Александар Петровски - Сајкл, главниот помошник на Лино Червар денес наполни 37 години. Од името на клубот му посакуваме долг и среќен живот и плодна спортска...

читај повеќе >

ЕДЕН ДЕН СО НАШИОТ ГЕНЕРАЛЕН СПОНЗОР

16.07.2011

Во месноста “Смрдливи води“, во непосредна близина на Галичник, се одржаа традиционалните “Овчарски средби“. Се одржуваат по седми пат, на Петровден. Неколку илјади луѓе,...

читај повеќе >

МИНИ-ЛИГА НА МЕТАЛУРГ 2011 ГОДИНА

18.06.2011

Ова година се одиграни вкупно 36 натпревари, во три генерациски категории и постигнати се вкупно 690 гола. Сите 16 пријавени екипи добија дипломи според својот пласман....

читај повеќе >

ДИРЕКТОРОТ НА МЕТАЛУРГ, ЛЕВЧЕ КИТЕВСКИ, ГО ПРОСЛАВИ СВОЈОТ 42 РОДЕНДЕН

11.06.2011

Левче Китевски, директорот на Металург, денес слави роденден. Иако изгледа помлад, Китевски наполни 42 години. Во друштво на ракометарите, комплетната управа и пријателите,...

читај повеќе >