Клуб

РК “Тиквеш Јуниори 2012“ Кавадарци

08.10.2018

РШ “Тиквеш Јуниори 2012“ е нашата школа во Кавадарци. Своите тренинзи ги одржува во СС “Јасмин“ во Кавадарци. Термини: Вторник и четврток:   09,00 - 10.00 ч. и 14.30 - 15.30...

читај повеќе >

РШ “Хандбал Старс“ Кичево

08.10.2018

РШ “Хандбал Старс“ е нашата школа во Кичево. Своите тренинзи школата ги одржува во ООУ “Др. Владимир Полежиноски“ во Кичево. Термини: Вторник и четврток:   19.30 - 21.30...

читај повеќе >

Ракометниот Суперкуп на Македонија ќе се игра во Струга

03.07.2018

И оваа сезона ракометниот шампионат на Македонија ќе започне со Суперкупот, на кој ќе настапат двете најдобри екипи во Македонија - сопственикот на двојната круна Вардар...

читај повеќе >

Среќни новогодишни празници

31.12.2017

На сите луѓе во клубот, на нашите ракометари и ракометарки, на нашите партнери, на сите симпатизери на клубот, им посакуваме среќни новогодишни празници. Нека идната, 2018-та,...

читај повеќе >

(Видео) Маскенбал – најомилената забава во кампот на Металург

27.06.2016

Маскенбалот е секоја година најомилената забава во кампот на Металург. Истовремено, оваа забава означува и крај на смената, а во овој случај и крај на нашиот летен...

читај повеќе >

Даниела Тасеска: Правиме се за да децата се вратат дома среќни и задоволни

26.06.2016

Даниела Тасеска: “Помина четири дена во втората смена на летниот камп на Р.А. Металург, во која имаме деца на возраст од 8 до 14 години. Тука децата ја учат и ја усовршуваат...

читај повеќе >

(Видео) Еден натпревар во летниот камп, играат школите на Тасеска и на Матлиески

25.06.2016

Секојдневно се играат натпревари во нашиот летен камп, а децата се трудат како да играат во Лигата на шампионите... Еве инсерти од натпреварот меѓу школите предводени од...

читај повеќе >

(Видео) Тренинг на Гоце Макалоски

24.06.2016

Гоце Макалоски е поранешен наш ракометар, кој сега ја предводи нашата школа во Прилеп, која е една од најбројните и најуспешни наши школи. Еве како изгледа еден негов...

читај повеќе >

(Видео) Дел од тренингот на Јуле Црвенкоска

23.06.2016

Црвенкоска е една од најдобрите тренери во семејството Металург, кому само оваа сезона му донесе шампионски титули во пионерска, кадетска и младинска конкуренција, а еве...

читај повеќе >