Клуб

МЕТАЛУРГ НЕ ДОЗВОЛИ ИЗНЕНАДУВАЊЕ, ПРВИТЕ БОДОВИ ЛЕГНАА НА НАШЕТО КОНТО

26.09.2015

Металург вечерва го одигра најдобриот натревар во последните неколку месеци и го надигра својот конкурент од Швајцарија. Лино Червар, пак, го одржа својот збор, кога рече...

читај повеќе >

MEТАЛУРГ КАТАСТРОФАЛНО ГО ПОРАЗИ ВАРДАР ЈУНИОР

23.09.2015

Металург ја мина првата пречка во првенството на Македонија. Првиот противник, екипата на Вардар Јуниор, катастрофално го поразивме на негов терен, со резултат 34:20 (18:10). Само...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЗАГУБИ ВО УКРАИНА

19.09.2015

Екипата на Металург го загуби воведниот натпревар во Лигата на шампионите, против шампионот на Украина Мотор Запорожје. Корпулентните и искусни ракометари на Мотор денеска...

читај повеќе >

УТРЕ ВО АВТОКОМАНДА СЕ ИГРААТ НАТПРЕВАРИ ОД КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

17.04.2015

Овој викенд е предвиден за одигрување на натпревари во Купот на Македонија. Вкупно 16 екипи, поделени во четири групи, ќе се борат за четири места, кои водат во фајналфорот на...

читај повеќе >

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН, АЦЕ !

29.12.2014

Левиот бек на Металург и на македонската репрезентација Аце Јоновски денеска полни 34 години. На Јоновски му посакуваме среќен живот, добро здравје и многу спортски...

читај повеќе >

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН, ДАРКО ЏУКИЌ !

11.12.2014

Десното крило на Металург, Дарко Џукиќ, денеска полни 20-ет години. Честитки до Дарко, со желби за долг и среќен живот, одлично здравје и многу спортски...

читај повеќе >

ГОЦЕ ОЈЛЕСКИ ДЕНЕСКА СЛАВИ РОДЕНДЕН

10.10.2014

Левото крило на Металург и на македонската репрезентација, Гоце Ојлески, денеска го слави својот 25-ти роденден. Му го честитаме роденденот на Гоце и му посакуваме се...

читај повеќе >

ДАРКО СТАНИЌ ДЕНЕСКА СЛАВИ РОДЕНДЕН

08.10.2014

Голманот на Металург и на српската репрезентација, Дарко Станиќ, денеска го слави својот 36-ти роденден. На Дарко му посакуваме среќа, љубов, добро здравје и успеси во...

читај повеќе >

НИКОЛА МИТРЕВСКИ ДЕНЕСКА СЛАВИ РОДЕНДЕН

03.10.2014

Голманот на Металург и на македонската репрезентација, Никола Митревски, денеска го слави својот 29-ти роденден. Честитки до Никола, со желби за долг и среќен живот, одлично...

читај повеќе >

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН, ЛИНО ЧЕРВАР !

22.09.2014

Нашиот шеф на стручниот штаб, Лино Червар, денеска го слави својот 64-ти роденден. Му посакуваме добро здравје, среќа во животот и нови успеси на спортски...

читај повеќе >