Сезона

МЕТАЛУРГ УТРЕ ГО ПРЕЧЕКУВА ТИМОТ НА ТИНЕКС ПРОЛЕТ

04.05.2014

Во рамките на 7. коло на македонската суперлига утре во “Автокоманда“ ќе гостува екипата на Тинекс Пролет. Овој натпревар почнува во 18 часот, а влезот е слободен за сите...

читај повеќе >

И ОФИЦИЈАЛНО – ХАСЛУМ ДОМАЌИН НА КВ. ГРУПА 2. МЕТАЛУРГ ЌЕ ПАТУВА ВО НОРВЕШКА

17.07.2012

Веќе нема никакви дилеми околу организаторот на квалификациската група во која ќе игра и Металург. Тоа е екипата на Хаслум. Ова е и официјално потврдено од канцеларијата на...

читај повеќе >

УТРЕ НОВА ЖДРЕПКА , ЌЕ СЕ ИЗВЛЕКУВААТ ГРУПИТЕ ЗА ЛИГА НА ШАМПИОНИ

05.07.2012

Седиштето на “Адидас“ во Германија утре ќе биде центар на вниманието на европската ракометна јавност. Ќе се изврши извлекување на групите за Лига на шампиони. Почетокот на...

читај повеќе >

РЕЛАТИВНО ЛЕСНА ГРУПА ЗА РК МЕТАЛУРГ. ОДИМЕ ВО НОРВЕШКА

03.07.2012

Пред малку во Виена заврши ждрепката за состав на квалификациските турнири за влез во главната фаза на Лига на шампиони. РК Металург доби релативно лесна група во која...

читај повеќе >