Ракометна Академија

Академијата Металург ги прогласи најдобрите на “Новогодишниот турнир“

28.12.2019

По завршувањето на натпреварувачкиот дел, Академијата Металург ги прогласи екипните победници и најдобрите поединци на турнирот одржан во Автокоманда. . Генерација 2010 и...

читај повеќе >

Резултати од “Новогодишниот турнир“ на Академија Металург

28.12.2019

Седмото издание на “Новогодишниот турнир“ беше одлично организирано од нашата Академија. Повеќе од 200 деца, распоредени во 21 екипа, одиграа 20 натпревари. Еве ги и...

читај повеќе >

Ѕвездичките на Металург блеснаа новогодишно

28.12.2019

Ракометната академија Металург го одржа својот традиционален, седмиот по ред „Новогодишен турнир“. Во салата „Автокоманда“ продефилираа преку 200 дечиња опфатени со...

читај повеќе >

Распоред на утрешниот “Новогодишен турнир“

27.12.2019

На турнирот пријавени се 21 екипи во три староски категории (2006/07, 2008/09 и 2010 и помали), кои ќе одиграат 20 натпревари. Поради бројноста и неможноста да се игра по групи, турнирот ќе...

читај повеќе >

Во Автокоманда утре ќе се организира седмото издание на “Новогодишниот турнир“

27.12.2019

Утре салата „Автокоманда“ во Скопје ќе биде собиралиште за најмладите членови на Ракометната академија Металург, кои ќе бидат дел од седмиот по ред традиционален...

читај повеќе >

Академија Металург ќе организира “Новогодишен турнир“

22.12.2019

Следниот викенд, на 28 декември, салата „Автокоманда“ во Скопје ќе биде собиралиште за најмладите членови на Ракометната академија Металург, кои ќе бидат дел од седмиот по...

читај повеќе >

Реализиран кампот на Металург – инкубаторот на ракометни ѕвезди

29.06.2019

Успешно заврши 14-то издание на летниот камп на Ракометната академија Металург, кој и годинава се реализира на бреговите на Охридско Езеро, во хотелот „Десарет“ во Охрид....

читај повеќе >

(Видео) Наградени најдобрите маски од маскенбалот во кампот на Металург

27.06.2019

Традиционалниот маскенбал е секогаш долгоочекуван настан во животот на кампот на Академија Металург. Децата темелно се подготвуваат и ги претставуваат своите...

читај повеќе >

Фотогалерија од настаните во кампот на Металург

27.06.2019

При крај  е 14-тото издание на кампот на Академија Металург. Децата се забавуваа, другаруваа, но и дополнително ги усовршија своите ракометни знаења. Еве фотографии од...

читај повеќе >

Летниот камп на Металург 14-ти пат пулсира со работа, енергија, дружење, забава…

26.06.2019

Најмладите ракометари и ракометарки на Металург ја одработуваат завршната фаза од 14-то издание на летниот камп на Металург, кој првпат се одржува на терените на хотелот...

читај повеќе >