Мини Лига

Во регионите Скопје и Исток утре се игра второто коло од мини-лигата на Металург

08.03.2019

Во регионите Скопје и Исток утре се игра второто коло од мини-лигата на Металург. . Турнирот во Скопје е дводневен и ќе се игра според следниот распоред: Сабота: 08.30  Репро...

читај повеќе >

Во Виница ќе се одигра вториот турнир од мини-лигата на Металург за регионот Исток

04.03.2019

Паралелно со натпреварите од второто коло на мини-лигата на Металург за регионот Скопје, во Виница ќе се одигра и вториот турнир за регионот Исток. Се игра еднодневно и тоа в...

читај повеќе >

Овој викенд ќе се игра 2. коло од мини-лигата на Металург за регионот Скопје

04.03.2019

Во Автокоманда овој викенд повторно ќе гледаме натпревари од мини-лигата на Металург. В сабота и в недела ќе се одигра второто коло од ова најмасовно натпреварување на...

читај повеќе >

Се одигра првиот турнир од мини-лигата на Металург за регионот Исток. Табели

24.12.2018

Вчера се одигра и првиот турнир од новата сезона на мини-лигата на Академија Металург за регионот Исток. Оваа година се натпреваруваат екипи од нашите школи во Берово, Крива...

читај повеќе >

Денеска заврши 1. коло од мини-лигата на Металург за регионот Скопје. Табели

23.12.2018

Со денешните натпревари комплетирано е првото коло од мини-лигата на Металург за регионот Скопје. Вкупно се одиграни 24 средби, додека две се одложени за следното...

читај повеќе >

Почна мини-лигата за регионот Скопје. Денешни резултати

22.12.2018

Денеска во Автокоманда официјално почна новата сезона во мини-лигата на Академија Металург. Оваа сезона во Скопје се натпреваруваат вкупно 29 екипи од нашите школи во Скопје,...

читај повеќе >

В недела ќе се одигра и првото коло од мини-лигата на Металург за регионот Исток

21.12.2018

В недела, 23 декември, ќе се одигра и првото коло од новата сезона на мини-лигата на Академија Металург за регионот Исток. Оваа година ќе се натпреваруваат екипи од нашите...

читај повеќе >

Со првото коло, утре почнува мини-лигата на Металург за регионот Скопје

21.12.2018

Утре во Автокоманда официјално почнува новата сезона во мини-лигата на Академија Металург. Оваа сезона во Скопје ќе се натпреваруваат вкупно 29 екипи од нашите школи во...

читај повеќе >

Мини-лигата на Академија Металург сезонава стартува со првиот турнир во регионот Исток

06.12.2018

Закажан е првиот турнир од мини-лигата на Академија Металург за сезона 2018/19. Ќе се одигра на 23 декември во Кочани, како дел од натпреварувањето во регионот Исток. Оваа сезона...

читај повеќе >

(Фото) Фриком, Европа и Млекара Битола беа спонзори на фајналфор-завршницата на мини-лигата на Академија Металург

12.06.2018

На паузата меѓу исцрпувачките натпревари од фајналфор-завршницата на Академија Металург, нашите млади ракометари и ракометарки имаа можност да ги пробаат производите на...

читај повеќе >