Мини Лига

Академија Металург ги доби своите шампиони за 2018 година

12.06.2018

Најстарото и најмасовното клупско натпреварување во Македонија, мини-лигата на Академијата Металург, ги доби своите шампиони за 2018 година. Со тоа традиционално и заврши...

читај повеќе >

Закажан е фајналфор-турнирот во мини-лигата на Металург

30.05.2018

На 11 јуни, во салата Автокоманда, ќе се одржи фајналфор-турнирот во мини-лигата на Металург, со кој традиционално завршува сезоната во Металург. На фајналфорот ќе настапат...

читај повеќе >

Денеска заврши групната фаза на мини-лигата на Металург. Конечни табели

05.05.2018

Познати се и последните пет резултати од одложените средби во групната фаза на мини-лигата на Металург, со што е означен и крајот на оваа фаза. . Резултати: РЖ Институт –...

читај повеќе >

Табели, по последното коло на мини-лигата на Металург за регионот Скопје

29.04.2018

По одигрувањето на последното коло на мини-лигата на Металург за регионот Скопје, еве ја состојбата на табелите: . Иако останаа да се одиграат уште две средби, кај машките во...

читај повеќе >

Одиграно е последното коло во мини-лигата на Металург за регионот Скопје

29.04.2018

Во Автокоманда денеска се одигра последното и решавачко коло во мини-лигата на Металург за регионот Скопје. За многу од екипите ова беше последна шанса да обезбедат место во...

читај повеќе >

В недела се игра последното коло од мини-лигата на Металург за регион Скопје. Распоред

27.04.2018

В недела, на 29 април, во Автокоманда ќе се одигра последното коло од мини-лигата на Металург за регион Скопје. За многу екипи ова ќе биде последна шанса да обезбедат место во...

читај повеќе >

Пред нас е последното коло од мини-лигата на Металург за регион Скопје. Распоред

23.04.2018

В недела, на 29 април, во Автокоманда ќе се одигра последното коло од мини-лигата на Металург за регион Скопје. За многу екипи ова ќе биде последна шанса да обезбедат место во...

читај повеќе >

Сите табели, по три одиграни кола на мини-лигата на Металург за регионот Скопје

01.04.2018

По три комплетирани кола на мини-лигата на Металург за регионот Скопје, еве ја и моменталната состојба на табелите: . Машки...

читај повеќе >

Резултати од денешното трето коло на мини-лигата на Металург за Скопје

01.04.2018

Денеска во Автокоманда се одигра третото коло во мини-лигата на Металург за регионот Скопје. Настапија 34 екипи од Скопје, Кичево, Прилеп и од Охрид, во машка и во женска...

читај повеќе >

Во М.Каменица се одигра последниот турнир од мини-лигата на Металург за регион Исток

01.04.2018

Денеска во Македонска Каменица се одигра последниот турнир од мини-лигата на Металург за источниот регион. Се играше мини-ракомет, а организатор беше Астра Спорт, нашата...

читај повеќе >