Мини Лига

Резултати од денешниот турнир во мини-лигата на Металург одржан во Берово. Табела

17.02.2018

Денеска во Берово се одржа вториот турнир од мини-лигата на Металург за група Исток. Се работи за генерации 2004/5 во машка и во женска конкуренција. Турнирот се одигра во...

читај повеќе >

Утре во Берово се игра вториот турнир од мини-лигата на Металург за група Исток

16.02.2018

Утре во Берово се игра вториот турнир од мини-лигата на Металург за група Исток. Се работи за генерации 2004/5 во машка и во женска конкуренција. Турнирот ќе се игра во салата...

читај повеќе >

Во Делчево се одигра 2. коло на мини-лигата на Металург, група Исток

24.12.2017

Во Делчево денеска беше организирано 2. коло на мини-лигата на Металург, за група Исток. Организатор беше нашата школа Брегалница, предводена од тренерот Драган Пешовски, а...

читај повеќе >

Одиграно е првото коло во мини-лигата на Металург, за група Скопје. Резултати и табели

23.12.2017

Во Автокоманда денеска се одигра првото коло во мини-лигата на Металург, за група Скопје. Вкупно се натпреварува 33 екипи, поделени во три генерациски категории, во машка и во...

читај повеќе >

Утре почнува мини-лигата на Металург за групата Скопје

22.12.2017

Со утрешното прво коло, почнува мини-лигата на Металург за групата Скопје. Во Скопје ќе се натпреваруваат вкупно 33 екипи, поделени во три генерациски категории, во машка и во...

читај повеќе >

Мини-лигата на Металург стартуваше во групата Исток

16.12.2017

Денеска и официјално почна новата сезона на мини-лигата на Металург во групата Исток. На програмата беа натпревари во мини-ракомет, а првото коло се одигра во Кавадарци, каде...

читај повеќе >

Идната сабота стартува мини-лигата на Металург за група Скопје

16.12.2017

За разлика од групата Исток, која своето прво коло го игра денеска во Кавадарци, мини-лигата за групата Скопје почнува идната сабота, 23 декември. Во Скопје ќе се...

читај повеќе >

Конечни табели во Лигата на Металург за Скопје

31.05.2016

Одиграни се сите седум кола во Лигата на Металург за Скопје. Еве ги конечните...

читај повеќе >

РЕЗУЛТАТИ ОД НАТПРЕВАРИТЕ ОД 7. КОЛО ВО ЛИГАТА НА МЕТАЛУРГ

31.05.2016

Одиграно е последното, седмо, коло во Лигата на Металург за Скопје и постигнати се следните...

читај повеќе >

Одиграно е 4. коло од Лигата и мини-лигата на Металург, група Запад. Резултати и табела

23.05.2016

Во Охрид се одиграни натпреварите од 4. коло од Лигата и мини-лигата на Металург, група Запад. Постигнати се следните резултати: Макалоски – Карафилоски 10:9  (женски) Сани...

читај повеќе >