Ракометна Академија

ВТОРО КОЛО. МИНИ-ЛИГА: КЕМПА И ГО НАНЕСЕ ВТОРИОТ ПОРАЗ НА ЕКИПАТА НА ИСО СПОРТ

26.04.2013

Екипата на Кемпа му го нанесе вториот пораз на тимот на Исо спорт. Резултатот од средбата е 18:10 (11:5). Победникот на овој натпревар беше познат веќе по првото полувреме, што...

читај повеќе >

ВТОРО КОЛО. МИНИ-ЛИГА: ЕКИПАТА НА БЕТОН ЗА НИЈАНСА ПОДОБРА ОД ТИМОТ НА СТОБИ

26.04.2013

Екипата на Бетон го совлада тимот на Стоби, во второто коло на мини-лигата на Металург. Резултатот на средбата е 13:11 (6:3). Ракометарите на Бетон беа подобри во текот на целата...

читај повеќе >

ВТОРО КОЛО. МИНИ-ЛИГА: РОЛИНГ РОЛС И МАКЕДОНСКИ СПОРТ ГО ОДИГРАА НАЈНЕИЗВЕСНИОТ НАТПРЕВАР ДОСЕГА

26.04.2013

Ракометарките на Ролинр ролс и на Македонски спорт го одиграа најнеизвесниот натпревар во досегашниот тек на мини-лигата на Металург. Гледавме триесет минути рамноправна...

читај повеќе >

ВТОРО КОЛО. МИНИ-ЛИГА: ВИСОКА ПОБЕДА НА ВИНАРИЈА СТОБИ

26.04.2013

Девојките од екипата на Винарија Стоби високо го поразија составот на Пелистерка, со резултат 15:3 (8:1). Натпреварот, без резултатска неизвесност, беше решен веќе во првото...

читај повеќе >

ВТОРО КОЛО. МИНИ-ЛИГА НА МЕТАЛУРГ: ЧИСТА ПОБЕДА НА РЕПРО 1

26.04.2013

Во второто коло на мини-лигата на Металург екипата на Репро 1 уверливо го совлада составот на Макстил, со резултат 12:7 (8:1).  Победата е обезбедена со одличната игра во првото...

читај повеќе >

ВТОРО КОЛО. МИНИ-ЛИГА: ТЕШКА БОРБА МЕЃУ ЕКИПИТЕ НА БАУЕРФАЈНД И НА РЕПРО 21

26.04.2013

Тежок натпревар одиграа екипите на Бауерфајнд и на Репро 21. Гостинскиот состав водеше во текот на целата средба, на моменти и со пет гола разлика, 11:6. Сепак на крајот тие ја...

читај повеќе >

ВТОРО КОЛО. МИНИ-ЛИГА: ЕКИПАТА НА РЕНО СО ПРЕСВРТ ДОЈДЕ ДО ВРЕДНАТА ПОБЕДА.

25.04.2013

Неизвесен и драматичен натпревар одиграа екипите на Рено и на Дуле стил 99. Во првото полувреме гледавме целосно израмнет натпревар, во кој екипите се менуваа во водството....

читај повеќе >

ВТОРО КОЛО. МИНИ-ЛИГА. ДУФЕРКО ДОЈДЕ ДО ПРВИТЕ БОДОВИ, ПЕЛИСТЕРКА ВТОРПАТ ПОРАЗЕНА

25.04.2013

Интересен натпревар одиграа екипите на Пелистерка и на Дуферко. По целосно израмнетото прво полувреме, кое заврши со скромни 1:1, ракометарите на Дуферко експлодираа во...

читај повеќе >

ВТОРО КОЛО. МИНИ-ЛИГА: АНГЕЛИТЕ ПОДОБРИ ОД НОВА МАКЕДОНИЈА

24.04.2013

Во второто коло од мини-лигата на Металург, екипата на Ангели го совладаа тимот на Нова Македонија, со резултат 13:4 (7:2). Девојчињата од тимот на Ангели беа подобри во текот на...

читај повеќе >

ВТОРО КОЛО. МИНИ-ЛИГА: ПОРАЗ НА ЛЕТТО ЧИПС

24.04.2013

Ракометарите на Летто чипс ја загубија и втората средба во натпреварите во мини-лигата на Металург. Овојпат подобри од нив беа момците на Хотел Бетон, кои победија со...

читај повеќе >