Ракометна Академија

ВТОРО КОЛО. ДЕВОЈКИТЕ НА ЕКИПАТА НА КОЛИБРИ ГИ СОВЛАДАА ВРСНИЧКИТЕ ОД СИТИ РАДИО

24.04.2013

Екипата на Колибри ги освои првите бодови победувајки го тимот на Сити радио, со резултат 10:4 (4:0). Сити радио го доживеа својот прв пораз во натпреварите од мини-лигата на...

читај повеќе >

ВТОРО КОЛО. ДЕБАКЛ НА ЕКИПАТА НА ПГО ВО ДУЕЛОТ ПРОТИВ ТИМОТ НА ФАКОМ

24.04.2013

Екипата на ПГО доживеа тежок пораз во второто коло на мини-лигата на Металург. Поразени се од тимот на Факом, со резултат 2:21 (0:14). Момчињата од Факом одиграа незаборавно прво...

читај повеќе >

ВТОРО КОЛО. ВТОР ПОРАЗ НА ПЕЛИСТЕРКА КОЛА, ВТОРА ПОБЕДА НА АЛКОЛОИД

23.04.2013

Момчињата на Алколоид извојуваа убедлива победа против тимот на Пелистерка кола, во второто коло од мини-лигата на Металург. Резултатот од средбата е 22:8 (11:3). Победата на...

читај повеќе >

ВТОРО КОЛО. ВИСОК ПОРАЗ НА ЕКИПАТА НА АКВА ДЕНС КЛУБ

23.04.2013

Во второто коло на мини-лигата на Металург, екипата на Ре-Медика освои нови бодови совладувајки го составот на Аква денс клуб со високи 22:7 (9:2). Победникот беше решен кон...

читај повеќе >

ВТОРО КОЛО ВО КАНААН МИНИ-ЛИГАТА НА МЕТАЛУРГ. РЕЗУЛТАТИ И ТАБЕЛИ.

22.04.2013

Одиграно е второто коло во мини-лигата на Металург. Резултати: Сабота, 20 април: 09.00  Пелистерка кола – Алколоид  8:22 (3:11) 09.35  ПГО – Факом  2:21 (0:14) 10.10  Сити радио –...

читај повеќе >

РАСПОРЕД НА ВТОРОТО КОЛО НА МИНИ-ЛИГАТА НА МЕТАЛУРГ

19.04.2013

В сабота и в недела ќе се одигра второто коло од мини-лигата на Металург. Распоред: Сабота, 20 април: 09.00  Пелистерка кола - Алколоид  (машки 2000/1) 09.35  ПГО - Факом  (машки...

читај повеќе >

ВИНАРИЈА СТОБИ ГИ ОСВОИ ПРВИТЕ БОДОВИ

19.04.2013

Во последниот натпревар од првото коло на мини-лигата на Металург, екипата на Винарија Стоби го победи тимот на Македонски спорт, со резултат 11:6 (4:0). Ракометарките на...

читај повеќе >

ВИСОКА ПОБЕДА НА ЕКИПАТА НА РЕНО

18.04.2013

Во првото коло на мини-лигата на Металург, екипата на Рено извојува висока победа против тимот на Дуферко, со резултат 15:5 (7:3). Ракометарите на екипата на Рено победата ја...

читај повеќе >

ИСО СПОРТ И РОЛИНГ РОЛС ОДИГРАА НЕИЗВЕСЕН НАТПРЕВАР

18.04.2013

Ракометарките на Исо Спорт и на Ролинг ролс одиграа неизвесен натпревар во првото коло на мини-лигата на Металург. Девојките од Ролинг ролс водеа од почетокот до крајот на...

читај повеќе >

МИНИ-ЛИГА: ЕКИПИТЕ НА БЕТОН И НА КАНАЛ 4 ГО ОДИГРАА НАЈНЕИЗВЕСНИОТ НАТПРЕВАР ВО ПРВОТО КОЛО

18.04.2013

Драматичен натпревар одиграа екипите на Бетон и на Канал 4, драматичен и неизвесен. Во првото полувреме  двата тима се менуваа во водството, а овој дел заврши со резултат 5:4,...

читај повеќе >