Ракометна Академија

МИНИ-ЛИГА. КЕМПА ДВОЈНО ПОДОБРА ОД ПЕЛИСТЕРКА МОХИТО

18.04.2013

Ракометарките од екипата на Кемпа одлично го започнаа натпреварувањето во мини-лигата на Металург. Во првото коло победен е тимот на Пелистерка Мохито, со резултат 14:7...

читај повеќе >

МИНИ-ЛИГА: НЕИЗВЕСЕН НАТПРЕВАР МЕЃУ ЕКИПИТЕ НА РЕПРО 21 И НА ПЕЛИСТЕРКА КОЛА

17.04.2013

Неизвесен натпревар одиграа екипите на Репро 21 и на Пелистерка кола. Во првото полувреме екипите се менуваа во водство, а резултатот од овој дел е 4:4. Во второто полувреме...

читај повеќе >

МИНИ-ЛИГА: ФАНТАСТИЧНА ПАРТИЈА НА ЕКИПАТА НА ХОТЕЛ БЕТОН

17.04.2013

Момчињата од екипата на Хотел Бетон ја остварија најубедливата победа во првото коло на мини-лигата на Металург, совладувајки го тимот на Бауерфајнд со резултат 21:4...

читај повеќе >

МИНИ-ЛИГА: ГОЛЕМА БОРБА МЕЃУ ЕКИПИТЕ НА АКВА ДЕНС КЛУБ И НА СИТИ РАДИО

16.04.2013

Еден од најнеизвесните дуели од првото коло е средбата меѓу екипите на Аква денс клуб и на Сити радио. По тешка и неизвесна борба победи тимот на Сити радио, со резултат 8:10...

читај повеќе >

МИНИ-ЛИГА: ПРВА ПОБЕДА ЗА СТОБИ

16.04.2013

Ракометарите на Стоби прикажаа класа со убедливата победа над екипата на Пелистерка. Резултатот од средбата е 10:4 (2:1). Во првото полувреме гледавме рововска борба на две...

читај повеќе >

МИНИ-ЛИГА: ЕКИПАТА НА АНГЕЛИ ПОДОБРА ОД КОЛИБРИ

16.04.2013

Екипата на Ангели го победи составот на Колибри во првото коло на мини-лигата на Металург, со резултат 16:6 (9:4). Ангелите беа подобри во текот на целата средба, создавајки...

читај повеќе >

МИНИ-ЛИГА: И РЕПРО 1 МЕЃУ ПОБЕДНИЦИТЕ

16.04.2013

Екипата на Репро 1 ги освои првите бодови по победата над екипата на Летто чипс од Куманово. Победата е извојувана со резултат 14:7 (9:3). Својата победа ракометарите на Репро 1...

читај повеќе >

МИНИ-ЛИГА: И РЕ-МЕДИКА СО ВИСОКА ПОБЕДА ВО ПРВОТО КОЛО

16.04.2013

Екипата на Ре-Медика високо го совлада тимот на Нова Македонија, во првото коло на мини-лигата на Металург. Резултатот од средбата е 15:4 (7:2). Расположените ракометарки на...

читај повеќе >

МИНИ-ЛИГА: МАКСТИЛ УБЕДЛИВ ПРОТИВ ПГО

16.04.2013

Ракометарите на Макстил извојуваа една од најубедливите победи во првото коло на мини-лигата на Металург. Резултатот од средбата е 19:6 (11:4), за Макстил. Во првиот дел од...

читај повеќе >

МИНИ-ЛИГА: АЛКОЛОИД ЛЕСНО ДО ПРВАТА ПОБЕДА

15.04.2013

Ракометарите на Алколоид освоија вредни два бода на стартот од новата сезона на мини-лигата на Ракометната академија на Металург. Високо е совладан составот на Факом, со...

читај повеќе >