Ракометна Академија

ТАБЕЛИ ПО ПРВОТО КОЛО ВО МИНИ-ЛИГАТА НА МЕТАЛУРГ

15.04.2013

. Генерација 2000/1  (машки) Место Екипа Дад.Г. Прим.Г. Разлика Бодови 1 Хотел Бетон 21 4 + 17 2 2 Макстил 19 6 +...

читај повеќе >

ОДИГРАНО Е ПРВОТО КОЛО ВО МИНИ-ЛИГАТА НА МЕТАЛУРГ

14.04.2013

Одиграно е првото коло во мини-лигата на Ракометната академија на Металург. Постигнати се следните резултати: Сабота, 13 април: 08.30  Алколоид – Факом  14:5 (8:2) 09.05 ...

читај повеќе >

МИНИ-ЛИГА НА МЕТАЛУРГ. РАСПОРЕД НА ПРВОТО КОЛО.

11.04.2013

Овој викенд ќе се одиграат натпреварите од првото коло во мини-лигата на Ракометната академија на Металург. Поради големиот број пријавени екипи, натпреварите ќе се играат...

читај повеќе >

В САБОТА ПОЧНУВА МИНИ-ЛИГАТА НА МЕТАЛУРГ

10.04.2013

В сабота почнува новата сезона на мини-лигата на Ракометната академија на Металург. Оваа година пријавени се рекордни 38 екипи од нашите школи. За споредба, минатата година...

читај повеќе >

НЕВЕРОЈАТЕН ИНТЕРЕС ЗА НАШАТА ШКОЛА ВО ПРИЛЕП

30.03.2013

Веќе 15 дена работи нашата школа во Прилеп, а веќе и се исполнети сите можни капацитети. Под раководство на Гоце Макаловски (076/542320), во школата тренираат 119 деца (71 машки и 48...

читај повеќе >

АКАДЕМИЈАТА МЕТАЛУРГ – СТОЛБ НА МАКЕДОНСКИОТ РАКОМЕТ

20.03.2013

Преземено од “Нова Македонија“ Металург како клуб дава најмногу играчи во репрезентацијата на Македонија, а школата на Металург во своите редови има 10 младински, 12...

читај повеќе >

ДЕВОЈЧИЊАТА ОД “АВТОКОМАНДА“ ГИ СОВЛАДУВААТ ОСНОВНИТЕ ЗНАЕЊА

23.01.2013

Во спортската сала „Автокоманда“, Скопје, како дел од подмладокот на РК Металург, тренираат и девојчиња од генерацијата 2000/2001 година. Тренинзите се одржуваат трипати...

читај повеќе >

ЗАВРШИ “НОВОГОДИШНИОТ ТУРНИР“ НА МЕТАЛУРГ.

24.12.2012

Вчера заврши првиот Новогодишен турнир на Металург. Ако во утринските часови се натпреваруваа девојчиња и момчиња од генерацијата 2004 и помали, во попладневните часови се...

читај повеќе >

“НОВОГОДИШНИОТ ТУРНИР“ НА МЕТАЛУРГ. ГЕНЕРАЦИЈА 2004 И ПОМЛАДИ. ДЕНЕШНИ РЕЗУЛТАТИ.

23.12.2012

Денеска е завршено натпреварувањето кај девојчињата и кај момчињата кај генерација 2004 и помали. Постигнати се следните резултати: 1. Девојчиња: Нова Македонија - Натурана  ...

читај повеќе >

ПОЧНА “НОВОГОДИШНИОТ ТУРНИР“ НА МЕТАЛУРГ ВО МИНИ-РАКОМЕТ. ДЕНЕШНИ РЕЗУЛТАТИ.

22.12.2012

Во салата “Автокоманда“ денеска почна “Новогодишниот турнир“ на Металург во мини-ракомет. Настапија екипи од генерацијата 2002/3, во машка и женска...

читај повеќе >