Ракометна Академија

НАГРАДЕНИТЕ ВО ГЕНЕРАЦИЈА 2002 И ПОМАЛИ

12.06.2012

По завршувањето на “Млекара Здравје Радово“ мини лигата кај генерација 2002 и помали, доделени се и наградите за најдобрите. За најдобар голман е прогласен Мартин Божиновски...

читај повеќе >

МИНИ ЛИГА: ЛИСТА НА СТРЕЛЦИ ВО ГЕНЕРАЦИЈА 2002 И ПОМАЛИ ПО ПЕТТОТО КОЛО

12.06.2012

Име Екипа Голови Д.Огњановски Бекстејџ 15 З.Трајковски Бекстејџ 12 Г.Ковачевски Макстил 10 Ф.Фидановски Репро...

читај повеќе >

ЕКИПАТА НА БЕКСТЕЈЏ ТРИУМФАЛНО ДО ШАМПИОНСКАТА ТИТУЛА ВО ГЕНЕРАЦИЈА 2002 И ПОМАЛИ

12.06.2012

Со убедлива победа во последното коло, екипата на Бекстејџ е шампион во генерација 2002 и помали. Мора да се признае дека момчињата од Бекстејџ оставија одличен впечаток во...

читај повеќе >

ЕКИПАТА НА РЕПРО 1 ГО ДОБИ ДЕРБИТО ПРОТИВ ТИМОТ НА КЕМПА

12.06.2012

Во битката на две екипи со по 6 бода победник е тимот на Репро 1. Овој, по многу нешта изедначен натпревар, е и единствениот во кој победникот до својот триумф дојде по пресвртот...

читај повеќе >

НАГРАДЕНИТЕ ВО ГЕНЕРАЦИЈА 2000/01

11.06.2012

По завршувањето на “Млекара Здравје Радово“ мини лигата кај генерација 2000/01, доделени се и наградите за најдобрите. За најдобар голман е прогласен Амра Илјаз од екипата на...

читај повеќе >

МИНИ ЛИГА: ЛИСТА НА СТРЕЛЦИ ВО ГЕНЕРАЦИЈА 2000/01 ПО ПЕТТОТО КОЛО

11.06.2012

Кај генерациуја 2000/2001 по петтото коло се одиграни вкупно 15 натпревари. Еве ја крајната листа на...

читај повеќе >

ПЕЛИСТЕРКА КОЛА ГО СОВЛАДА ФАКОМ

11.06.2012

Во последниотб натпревар, кај генерација 2000/01, се сретнаа екипите на Пелистерка Кола и Факом. Победи домашната екипа благодарејќи на одличното прво полувреме кое го доби со...

читај повеќе >

ЕКИПАТА НА КАПИТАЛ СЕ ИЗБОРИ ЗА ТРЕТОТО МЕСТО

11.06.2012

Средбата за средината на табелата и припадна на екипата на Капитал која како што знаеме е составена исклучиво од девојчиња. Сепак тоа не засмета денес високо да ги совладат...

читај повеќе >

ДРАМА НА НАТПРЕВАРОТ ПАПИЛОН – БАУЕРФАЈНД

11.06.2012

Денешното големо дерби кај генерација 2000/01, помеѓу Папилон и Бауерфајнд, на крајот се претвори во драма. И двете екипи во овој натпревар влегоа со максимални 12 бода и меѓусебе...

читај повеќе >

НАГРАДЕНИТЕ ВО ГЕНЕРАЦИЈА 98/99

11.06.2012

По завршувањето на “Млекара Здравје Радово“ мини лигата кај генерација 98/99, доделени се и наградите за најдобрите. За најдобар голман е прогласен Кристијан Стојов од...

читај повеќе >