Ракометна Академија

МИНИ ЛИГА: ЛИСТА НА СТРЕЛЦИ ВО ГЕНЕРАЦИЈА 98/99 ПО ПЕТТОТО КОЛО

11.06.2012

Кај генерациуја 98/99 по петтото коло се одиграни вкупно 15 натпревари. Еве ја крајната листа на стрелци: Име Екипа Гол В.Ангеловска Репро...

читај повеќе >

ЕКИПАТА НА НОВА МАКЕДОНИЈА Е НОВИОТ ШАМПИОН ВО ГЕНЕРАЦИЈА 98/99

11.06.2012

Екипата на Нова Македонија е новиот шампион на “Млекара Здравје Радово“ мини лига за генерација 98/99. Овој тим во текот на сите пет кола загуби само еден бод и на најдобар...

читај повеќе >

БЕТОН СЕ ПРОБИ ДО ВТОРОТО МЕСТО

11.06.2012

Дербито кај генерација 98/99 се одигра помеѓу екипите на Дуферко и Бетон. Домашниот состав, Дуферко, до минатото коло водечки во оваа генерација, не издржа во трката за првото...

читај повеќе >

ВО БОРБАТА ЗА СРЕДИНА НА ТАБЕЛАТА, ВИНАРИЈА СТОБИ ПОДОБРА ОД РЕ-МЕДИКА

11.06.2012

Дуелот меѓу екипите со по три бода им припадна на ракометарите на Винарија Стоби. Видовме крајно напнат и интересен натпревар во кој победникот го решија нијанси. Во првиот...

читај повеќе >

РЕЗУЛТАТИ ОД ПЕТТОТО КОЛО ВО МИНИ ЛИГА НА МЕТАЛУРГ

10.06.2012

Денес е одиграно последното, петто, коло од мини лигата “Млекара Здравје Радово“. Еве ги и резултатите: 5. Коло   (недела, 10 јуни) Генерација 98/99: 09.00   Ре-Медика –...

читај повеќе >

БЕКСТЕЈЏ Е ОСАМЕН ЛИДЕР НА ТАБЕЛАТА

24.05.2012

По четвртото коло, кај генерацијата 2002 и помали, на табелата имаме осамен лидер. Тоа е екипата на Бекстејџ која собра 9 бода. Во четвртото коло ракометарите на Бекстејџ го...

читај повеќе >

НОВИ БОДОВИ ЗА КЕМПА

24.05.2012

Младите ракометари на Кемпа дојдоа до нови бодови во пресметката со момчињата од Макстил. Во првиот дел се водеше рамноправна борба во која Кемпа сепак беше поуспешна за еден...

читај повеќе >

ВО ДЕРБИТО НА ДОЛНИОТ ДЕЛ ОД ТАБЕЛАТА ПОУСПЕШНА ЕКИПАТА НА ПЕЛИСТЕРКА КОЛА

24.05.2012

Прва победа оствари тимот на Пелистерка Кола. Во дербито на долниот дел од табелата, Пелистерка Кола ја совлада екипата на Рено со резултат 12:6 (6:3). Видовме две идентични...

читај повеќе >

БАУЕРФАЈНД НЕ СЕ ОТКАЖУВА ОД ВРВОТ

24.05.2012

Тимот на Бауерфајнд оствари уште една победа и повторно покажа дека нема намера да го напушти врвот на табелата. Во генерација 2000/2001 се води “мртва“ трка помеѓу екипите на...

читај повеќе >

ПАПИЛОН И НАТАМУ Е ВО ТРКА ЗА ПРВОТО МЕСТО

23.05.2012

Во четвртото коло на “Млекара Здравје Радово“ мини лига, екипата на Папилон извојува победа над тимот на Капитал и ја продолжи борбата за првото место во генерација...

читај повеќе >