Ракометна Академија

ПОБЕДА НА БЕТОН ЗА ПРИКЛУЧОК КОН ВОДЕЧКИТЕ

23.05.2012

Екипата на Бетон ја оствари својата трета победа и сега е на само еден бод заостаток зад водечките Нова Македонија и Дуферко. Средбата против екипата на Винарија Стоби помина...

читај повеќе >

ДЕРБИТО НА КОЛОТО БЕЗ ПОБЕДНИК

23.05.2012

Вистинско дерби е одиграно помеѓу досега непоразените екипи на Нова Македонија и Дуферко. Натпревар во кој двете екипи ја посакуваа победата и жестоко се бореа за секој гол....

читај повеќе >

ПРВА ПОБЕДА НА ЕКИПАТА НА РЕ-МЕДИКА

23.05.2012

Тежок и неизвесен натпревар одиграа екипите на Репро 21 и Ре-Медика. И двете екипи во претходните три кола останаа без бодови и во меѓусебниот дуел ја бараа првата победа. Во...

читај повеќе >

РЕЗУЛТАТИ И ТАБЕЛИ ПО ЧЕТВРТТОТО КОЛО

20.05.2012

Резултати од четврттото коло: Генерација 98/99 Час Средба Крај Пол. 09.00 Репро 21 - Ре-Медика 14:16 7:7 09.40 Нова Македонија -...

читај повеќе >

РАКОМЕТНИТЕ ШКОЛИ НА МЕТАЛУРГ СЕ ШИРАТ НИЗ МАКЕДОНИЈА

18.05.2012

Амбициозниот проект на Металург наречен Ракометна Академија добива нова димензија. Во моментот на подрачјето на град Скопје функционираат шест машки и шест женски школи а...

читај повеќе >

РЕПРО 1 ЈА СОВЛАДА ЕКИПАТА НА МАКСТИЛ

15.05.2012

Третото коло донесе пресметка помеѓу екипите на “Репро 1“ и “Макстил“. Поуспешни беа момчињата од “Репро 1“ кои извојуваа победа со резултат 6:3. Видовме две различни...

читај повеќе >

БЕКСТЕЈЏ УБЕДЛИВО ПРОТИВ КЕМПА

15.05.2012

Во третото коло на “Млекара Здравје Радово“ мини лига екипата на “Бекстејџ“ извојува убедлива победа против ривалите од “Кемпа“. Во првото полувреме “Бекстејџ“ оствари...

читај повеќе >

ПРВА ПОБЕДА НА “КАПИТАЛ“, ТРЕТ ПОРАЗ НА “ПЕЛИСТЕРКА КОЛА“

15.05.2012

По еден пораз и еден нерешен резултат девојките од екипата на “Капитал“ стигнаа и до првата победа. Во третото коло тие му го нанесоа третиот пораз на тимот на “Пелистерка...

читај повеќе >

НОВА ВИСОКА ПОБЕДА НА БАУЕРФАЈНД

14.05.2012

Екипата на Бауерфајнд и натаму е најдобриот тим во мини лигата на “Млекара Здравје Радово“. Иако и други екипи можат да се пофалат со три победи, ракометарите на Бауерфајнд...

читај повеќе >