Ракометна Академија

ПО ДВЕ НЕРЕШЕНИ СРЕДБИ, ФАКОМ ДОЖИВЕА ПОРАЗ

14.05.2012

Во натпреварувањето кај генерацијата 2000/2001, екипата на Папилон продолжува со добрите настапи. Овој пат поразена е екипата на Факом која по две нерешени средби го доживеа и...

читај повеќе >

ДУФЕРКО НЕ ЗАОСТАНУВА ВО БОРБАТА ЗА ВРВОТ

14.05.2012

Во натпреварите од генерација 98/99 мртва трка за врвот водат екипите на Дуферко и Нова Македонија. Ракометарите на Дуферко извојуваа уште една, трета по ред, победа овој пат...

читај повеќе >

НОВА МАКЕДОНИЈА СО 100 % ЕФЕКТ

14.05.2012

Момчињата од “Нова Македонија“ продолжуваат со својот победоносен од. Овој пат совладана е силната екипа на “Винарија Стоби“ со резултат 9:7 (5:1). Првото полувреме ветуваше...

читај повеќе >

НОВ ПОРАЗ НА РЕ-МЕДИКА

13.05.2012

Никако да му тргне на тимот на Ре-Медика. Во третото коло ракометарите од оваа екипа се поразени од тимот на Бетон со резултат 11:6, полувреме 6:3. Овнарски кај победниците и...

читај повеќе >

РЕЗУЛТАТИ И ТАБЕЛИ ПО ТРЕТОТО КОЛО

13.05.2012

Резултати од третото коло: Генерација 98/99 Час Средба Крај Пол. 09.00 Ре-Медика – Бетон 6:11 3:6 09.40 Винарија Стоби – Нова...

читај повеќе >

ПРВА ПОБЕДА НА МАКСТИЛ, ПРВ ПОРАЗ НА БЕКСТЕЈЏ.

07.05.2012

Екипите на Макстил и Бекстејџ денес го одиграа најнеизвесниот натпревар во кој победникот го решија нијанси. По големата неизвесност во првото полувреме кое заврши со...

читај повеќе >

ЧИСТА ПОБЕДА НА ТИМОТ НА РЕПРО 1

07.05.2012

По чистиот пораз од 6:0 во првото коло, тимот на Репро 1 дојде до чиста победа од исти 6:0 во второто коло. Екипата на Кемпа го доживеа својот прв пораз. Фидановски со своите...

читај повеќе >

ЗАСЕГА, БАУЕРФАЈНД Е НАЈДОБРАТА ЕКИПА ВО МИНИ ЛИГАТА

07.05.2012

По две одиграни кола екипата на Бауерфајнд се претстави како најдобра екипа во мини лигата. Иако и други екипи имаат по две победи од двете кола, Бауерфајнд тоа го стори на...

читај повеќе >

И ПАПИЛОН СО МАКСИМАЛЕН БРОЈ НА БОДОВИ

07.05.2012

Во првиот натпревар во генерација 2000/2001, денес екипата на Папилон дојде до својата втора победа. Овој пат настрада тимот на Пелистерка Кола кој го доживеа својот втор пораз и...

читај повеќе >

ФАКОМ ДВЕ КОЛА НИ ГУБИ НИ ПОБЕДУВА

07.05.2012

Екипите на Рено и Факом денес го одиграа единствениот натпревар кој заврши со нерешен резултат. Веројатно тоа е и најправедниот резултат ако се знае дека тренер на двете...

читај повеќе >