Ракометна Академија

(Фото) Фриком, Европа и Млекара Битола беа спонзори на фајналфор-завршницата на мини-лигата на Академија Металург

12.06.2018

На паузата меѓу исцрпувачките натпревари од фајналфор-завршницата на Академија Металург, нашите млади ракометари и ракометарки имаа можност да ги пробаат производите на...

читај повеќе >

Академија Металург ги доби своите шампиони за 2018 година

12.06.2018

Најстарото и најмасовното клупско натпреварување во Македонија, мини-лигата на Академијата Металург, ги доби своите шампиони за 2018 година. Со тоа традиционално и заврши...

читај повеќе >

Закажан е фајналфор-турнирот во мини-лигата на Металург

30.05.2018

На 11 јуни, во салата Автокоманда, ќе се одржи фајналфор-турнирот во мини-лигата на Металург, со кој традиционално завршува сезоната во Металург. На фајналфорот ќе настапат...

читај повеќе >

Денеска заврши групната фаза на мини-лигата на Металург. Конечни табели

05.05.2018

Познати се и последните пет резултати од одложените средби во групната фаза на мини-лигата на Металург, со што е означен и крајот на оваа фаза. . Резултати: РЖ Институт –...

читај повеќе >

Металург отвори ракометна школа во Крива Паланка

29.04.2018

Ракометната Академија Металург продолжува со отворање на ракометни школи ширум Македонија, водејќи се од желбата да го врати ракометот во градовите кои во минатото имаа...

читај повеќе >

Табели, по последното коло на мини-лигата на Металург за регионот Скопје

29.04.2018

По одигрувањето на последното коло на мини-лигата на Металург за регионот Скопје, еве ја состојбата на табелите: . Иако останаа да се одиграат уште две средби, кај машките во...

читај повеќе >

Одиграно е последното коло во мини-лигата на Металург за регионот Скопје

29.04.2018

Во Автокоманда денеска се одигра последното и решавачко коло во мини-лигата на Металург за регионот Скопје. За многу од екипите ова беше последна шанса да обезбедат место во...

читај повеќе >

В недела се игра последното коло од мини-лигата на Металург за регион Скопје. Распоред

27.04.2018

В недела, на 29 април, во Автокоманда ќе се одигра последното коло од мини-лигата на Металург за регион Скопје. За многу екипи ова ќе биде последна шанса да обезбедат место во...

читај повеќе >

Пред нас е последното коло од мини-лигата на Металург за регион Скопје. Распоред

23.04.2018

В недела, на 29 април, во Автокоманда ќе се одигра последното коло од мини-лигата на Металург за регион Скопје. За многу екипи ова ќе биде последна шанса да обезбедат место во...

читај повеќе >

Сите табели, по три одиграни кола на мини-лигата на Металург за регионот Скопје

01.04.2018

По три комплетирани кола на мини-лигата на Металург за регионот Скопје, еве ја и моменталната состојба на табелите: . Машки...

читај повеќе >