Вести

Фотогалерија од младинскиот репрезентативен натпревар Македонија “А“ – Македонија “Б“

18.12.2018

Во Автокоманда денеска почна силниот меѓународен турнир на младински репрезентации, во организација на РФМ. Во воведниот натпревар, Македонија “А“ ја совлада “Македонија...

читај повеќе >

По голема борба, Македонија “А“ ја совлада Македонија “Б“ на меѓународниот младински турнир

18.12.2018

Во Автокоманда денеска почна силниот меѓународен турнир на младински репрезентации, во организација на РФМ. Покрај двете македонски селекции, на турнирот учествуваат и...

читај повеќе >

Во Автокоманда почна силен меѓународен турнир на младински репрезентации. Распоред

18.12.2018

Во Скопје денеска почна силен меѓународен младински турнир на кој, покрај двете македонски селекции, учествуваат и репрезентациите на Полска, Унгарија, Србија и на Црна Гора....

читај повеќе >

Данило Брестовац: Во клучните моменти ракометарите на Нексе беа посконцентрирани

16.12.2018

По средбата во Нашице, се одржа редовна прес-конференција. . Данило Брестовац: “Им честитам на Нексе и на мојот колега Хорват за победата. Во решавачките моменти тие беа...

читај повеќе >

Со многу мака, Нексе сепак ги освои бодовите против Металург

16.12.2018

На гостувањето во Нашице, Металург е поразен од екипата на Нексе, со резултат 26:23 (12:10). Иако доживеа нов пораз, Металург остави одличен впечаток и добро му се спротивстави на...

читај повеќе >

Во Првата лига заврши првата фаза. Познат е изгледот на плејоф и плејаут групите

16.12.2018

Со вчерашната победа против Астраион, екипата на Јуниор КВ го пополни последното празно место во плејоф-групата, во која екипите ќе се борат за пласман во македонската...

читај повеќе >

Металург натпреварувачката 2018-та ќе ја заврши со мини-турнеја во Хрватска и БиХ

15.12.2018

Веднаш по утринскиот тренинг, екипата на Металург замина за Хрватска и БиХ, каде во следните три дена ќе ги одигра последните два натпревари во 2018 година, двата во рамките на...

читај повеќе >

Металург 2 финишираше со победа

15.12.2018

Металург 2 ги одигра сите натпревари од воведниот дел на првенството во групата 1 од Првата ракометна лига. Во рамките на последното коло, во Автокоманда е совладана екипата...

читај повеќе >

Селекторот Данило Брестовац го објави списокот на младинците за турнирот во Скопје

13.12.2018

Во периодот од 18. до 20. декември во Скопје ќе се одржи силен меѓународен младински турнир на кој, покрај двете македонски селекции, ќе учествуваат и репрезентациите на Полска,...

читај повеќе >

Во СЕХА-лигата е комплетирано 11-то коло. Резултати и табела

12.12.2018

Со вчерашниот натпревар меѓу екипите на Стеауа и на ППД Загреб, комплетирано е 11-тото коло. Како што е познато, Металург во ова коло одигра тежок натпревар со екипата на Мешков...

читај повеќе >