Екипи

Со одлука на РФМ, прекинати се сите првенства во млади категории

12.03.2020

Со одлука на РФМ, прекинати се сите првенства во младите категории во наредните две седмици. Ова е донесено врз база на одлуката на Владата, но и поради опасноста од ширењето...

читај повеќе >

Минимален пораз на Металург 2 во Струга

11.03.2020

Во претпоследното коло на македонската Суперлига, Металург 2 е минимално поразен во Струга. Нашите млади ракометари загубија од Струга со резултат 23:24 (11:12). Двете екипи...

читај повеќе >

Младинците на Металург го надиграа Работнички

11.03.2020

Во 8. коло на младинското првенство на Македонија, група 2, Металург на гостувањето кај Работнички славеше со убедливи 17 голови разлика, 20:37 (9:20). Тоа беше една од средбите на...

читај повеќе >

Известување на Ракометната академија Металург

10.03.2020

Ракометна академија Металург, согласно препораките за превенција и заштита на јавно здравје, а во согласност со Заклучокот на Седница на Владата одржана на 08.02.2020 година, и во...

читај повеќе >

Пионерите на Металург 2 катастрофално го поразија РК Шампион

08.03.2020

Во 11. коло на пионерското првенство на Македонија, група 3, во Автокоманда пионерите на Металург убедливо го поразија РК Шампион, со резултат 30:12 (13:8). Рамноправно се играше...

читај повеќе >

Второто полувреме повторно кобно за Металург 2

06.03.2020

Во рамките на 16. коло на македонската Суперлига во Автокоманда се сретнаа екипите на Металург 2 и на Бутел Скопје. По солидното и рамноправно прво полувреме, младите...

читај повеќе >

Металург 2 испушти огромни +8 и на крајот минимално загуби од Вардар Јуниор

01.03.2020

Навистина е неверојатно што испуштија младите ракометари на Металург 2 на гостувањето кај Вардар Јуниор. Имавме фантастична игра, предност од 8 голови, но му дозволивме на...

читај повеќе >

Пионерите на Металург 2 победнички од тешкото гостување кај Аеродром

29.02.2020

По подолга пауза денеска продолжи натпреварувањето во пионерска конкуренција. Во рамките на дерби натпреварот на десетото коло на групата 3, Металург 2 на гости го совлада...

читај повеќе >

Распоред на првото коло на мини-лигата на Металург

24.02.2020

В недела, 1 март, во Автокоманда ќе почне 15-тата сезона на мини-лигата на Металург, во која ќе настапат 29 екипи од пет градови. Распоред на првото коло: Голем терен 10.00 –...

читај повеќе >

В недела почнува мини-лигата на Металург

24.02.2020

В недела, 1 март, почнува јубилејната 15 сезона на мини-лигата на Металург, најстарото натпреварување од овиј вид во Македонија и пошироко. Оваа сезона ќе учествуваат 29 екипи...

читај повеќе >