Екипи

Фотогалерија: Стојановски и Додиќ прогласени се за најдобри на турнирот во своите генерации

26.01.2020

Во Скопје заврши првиот меѓународен турнир во организација на КЛ7 - “КЛ7 2020“. На турнирот Металург учествуваше со сдве екипи, пионерската и кадетската. Пионерите го освоија...

читај повеќе >

Фотогалерија од турнирскиот кадетскиот натпревар меѓу Металург и Пик Сегед

26.01.2020

Кадетите на Металург во последниот натпревар од меѓународниот турнир “КЛ7 2020“ катастрофално го поразија Пик Сегед. Со оваа победа нашите ракометари го освоија второто...

читај повеќе >

Турнир “КЛ7 2020“: Кадетите на Металург го прегазија Пик Сегед

26.01.2020

Заврши меѓународниот турнир “КЛ7 2020“ и за нашите кадети. Во својот последен натпревар кадетскиот тим на Металург го прегази противникот од Унгарија, Пик Сегед, победувајќи...

читај повеќе >

Фотогалерија од турнирскиот пионерски натпревар меѓу Металург и Пик Сегед

26.01.2020

Пионерите на Металург го освоија меѓународниот турнир “КЛ7 2020“. На денешната последна средба ја совладавме и екипата на Пик Сегед и турнирот го завршивме со две победи и...

читај повеќе >

Турнир “КЛ7 2020“ Пионерите на Металург го надиграа Пик Сегед и го освоија турнирот

26.01.2020

Пионерите на Металург победнички го завршија настапот на меѓународниот турнир “КЛ7 2020“. Во последниот натпревар совладана е екипата на Пик Сегед, со резултат 33:30...

читај повеќе >

Фотогалерија од турнирскиот кадетски натпревар меѓу Металург и Еурофарм Пелистер

25.01.2020

Во рамките на второто коло на меѓународниот турнир “КЛ7 2020“, кадетите на Металург го совладаа тимот на Еурофарм Пелистер. Еве неколку фотографии и од оваа...

читај повеќе >

Турнир “КЛ7 2020“: Кадетите на Металург подобри од Еурофарм Пелистер

25.01.2020

Во второто коло на Меѓународниот турнир “КЛ7 2020“, кадетите на Металург ја совладаа екипата на Еурофарм Пелистер, со резултат 31:35 (17:14). Двете екипи одиграа добар натпревар во...

читај повеќе >

Фотогалерија од турнирската средба меѓу пионерите на Металург и на КЛ7

24.01.2020

Пионерите на Металург го совладаа тимот на КЛ7, во нивниот втор денешен натпревар. Одигравме одлична средба и заслужено славевме против домаќинот на овој турнир. Еве...

читај повеќе >

Турнир “КЛ7 2020“: Пионерите на Металург го совладаа тимот на КЛ7

24.01.2020

Пионерите на Металург со победа го завршија првиот ден на турнирот “КЛ7 2020“. Во нашиот втор денешен натпревар го совладавме домаќинот, КЛ7, со резултат 25:21 (13:15). Долго време...

читај повеќе >

Фотогалерија од кадетскиот турнирски натпревар меѓу Металург и КЛ7

24.01.2020

Одличен натпревар одиграа нашите кадети и нивните врсници од КЛ7, на првиот натпревар од турнироѕ “КЛ7 2020“, за генерација 2002. Металург долго водеше, но имаше криза во...

читај повеќе >