Кадети

Минимален пораз на кадетите на Металург 2

24.11.2019

Во шестото коло на кадетската лига на Македонија, група 1, во Автокоманда се одигра натпревар меѓу кадетите на Металург 2 и на Бутел. По голема борба и израмнета игра, победата...

читај повеќе >

Пораз на кадетите на Металург 2

17.11.2019

Во меч од петтото коло на кадетското првенство на Македонија, група 1, кадетите на Металург 2 загубија од тимот на Алушовски, со резултат 38:27 (23:15). Иако средбата се одигра во...

читај повеќе >

Минимален пораз на кадетите на Металург

16.11.2019

Во дерби натпреварот од петтото коло на кадетското првенство на Македонија, група 2, се сретнаа двете досега непоразени екипи - РК КЛ-7 Лазаров и РК Металург. По голема и...

читај повеќе >

Кадетите на Металург 2 го совладаа тимот на Драчево

10.11.2019

Во натпревар од кадетското првенство на Македонија, група 1, кадетите на Металург 2 го совладаа Драчево. Победата е минимална, но исклучително вредна, особено што е извојувана...

читај повеќе >

Четврта победа на кадетите на Металург

10.11.2019

Во четвртото коло на кадетската лига на Македонија, група 2, кадетите на Металург ја извојуваа и својата четврта победа. Овој пат е поразена екипата на МРК Куманово, која ја...

читај повеќе >

Трето коло и трета победа на кадетите на Металург

16.10.2019

Во третото коло на кадетската лига, група 2, кадетите на Металург гостиваа кај екипата на Ангели Вардар Волково. Во интересен и тесен натпревар победата им припадна на нашите...

читај повеќе >

Во Тетово, кадетите на Металург 2 го совладаа тимот на Балтепе

06.10.2019

Својот втор натпревар во кадетското првенство на Македонија, група 1, го одигра и кадетскиот тим на Металург 2. Денеска гостувавме во Тетово, каде го совладавме тимотна...

читај повеќе >

Кадетите на Металург стигнаа до втората победа

05.10.2019

Во второто коло на кадетското првенство на Македонија, група 3, кадетите на Металург убедливо го совладаа тимот на Велес и стигнаа до својата втора победа. Големата разлика...

читај повеќе >

Кадетите на Пролет ги однесоа бодовите од Автокоманда

29.09.2019

Во првото коло на кадетската лига на Македонија, група 1, кадетите на Пролет високо го поразија вториот кадетски тим на Металург, со резултат 26:38 (10:18). Кадетскиот тим на...

читај повеќе >

Кадетите на Металург стартуваа со победа

28.09.2019

Во Автокоманда се одигра дерби натпревар од првото коло на кадетското првенство на Македонија, група 3. Екипата на Металург го совлада тимот на Аеродром, со резултат 40:31 (18:13), и...

читај повеќе >