Кадети

Металург победник на меѓународниот турнир „Илинден 2018“

23.12.2018

Кадетската екипа на Металург од генерацијата 2002/03 го освои меѓународниот турнир кој изминатите три дена се играше во салата „Гоце Делчев“ во населбата Илинден. Во...

читај повеќе >

Кадетите на Металург високо се поразени од Вардар

21.10.2018

Во осмото коло на кадетското првенство на Македонија, група 1, кадетите на Металург гостуваа кај екипата на Вардар, која ја оправда фаворитската улога и извојува убедлива...

читај повеќе >

Нова победа на кадетите на Металург

13.10.2018

Во рамките на седмото коло на кадетското првенство на Македонија, група 1, во Автокоманда се одигра натпревар меѓу екипите на Металург и на Шампион.  Видовме интересен...

читај повеќе >

Кадетите на Металург го совладаа тимот на РК Алушовски

07.10.2018

Во шестото коло на машката кадетска лига на Македонија, група 1, кадетите на Металург на гости го совладаа тимот на РК Алушовски, со резултат 23:28 (10:18). Оваа средба имаше две...

читај повеќе >

Фотогалерија од кадетската средба Металург – Македонија Ѓ.П.

29.09.2018

Кадетите на Металург испуштија сигурна победа против Македонија Ѓ.П. Водеа во текот на сите 60 минути, па сепак наивно дозволија да примат гол во последната секунда и мораа да...

читај повеќе >

Кадетите на Металург водеа 60 минути, па сепак не победија

29.09.2018

Во рамките на петтото коло на кадетското првенство на Македонија, група 1, во Автокоманда се сретнаа екипите на Металург и на Македонија Ѓ.П. Видовме интересен натпревар, кој...

читај повеќе >

Кадетите на Металург со нова победа

18.09.2018

Кадетската екипа на Металург ги совладаа врсниците на РК Пролет 62 во третото коло од кадетската лига на Македонија, со резултат 24:29 (12:14). Нашите кадети предводени од Миле...

читај повеќе >

Кадетите на Металург го совладаа Бутел

09.09.2018

Во второто коло од кадетската лига на Македонија, група 1, екипата на Металург ги совлада врсниците од РК Бутел, со резултат 26:23 (17:13). Видовме израмнет и борбен натпревар во кој...

читај повеќе >

Кадетите на Металург со победа ја завршија сезоната

20.05.2018

Кадетите на Металург во последното коло од кадетското првенство, група 3, ја совладаа екипата на Шампион, со резултат 32:28 (19:12). Нашите ракометари го надвисија противникот на...

читај повеќе >

Кадетите на Металург со победа од гостувањето кај РК Бутел

12.05.2018

Во претпоследното коло нашиот кадетски тим гостуваше кај екипата на РК Бутел, која ја совлада со убедливи 25:39 (9:20). Домашниот тим пружи отпор само во првата половина од првото...

читај повеќе >