Кадети

Металург е кадетски шампион на Македонија

24.04.2016

Натпревар за паметење одиграа кадетите на Металург и на Вардар во финалето на фајналфорот во кадетска конкуренција. Навистина беше неверојатно да се гледа овој натпревар,...

читај повеќе >

Кадетите на Металург финалисти на кадетскиот фајналфор

24.04.2016

Во Автокоманда денеска се решава новиот шампион на Македонија во кадетска конкуренција. На фајналфот-турнирот пласман обезбедија Металург, Вардар Јуниор, Јуниор Струга и...

читај повеќе >

Кадетите на Металург убедливи против Радовиш

19.04.2016

Во 14. коло од кадетската лига на Македонија, во Автокоманда гостуваа кадетите на Радовиш, кои на крајот убедливо се поразени од Металург, со резултат 20:31 (8:17). Неизвесноста на...

читај повеќе >

Кадетите на Металург подобри од Вардар Јуниор

30.03.2016

Дербито во кадетската лига, меѓу екипите на Вардар Јуниор и на Металург, заслужено им припадна на нашите ракометари, кои победата ја оствариле на теренот на...

читај повеќе >

Кадетите на Металург запишаа нова победа

22.03.2016

Нашите кадети извојуваа нова победа, овој пат против тимот на Вардар Неготино, кого го поразивме со резултат 34:23 (19:10). Средбата со гостите од Неготино беше решена веќе во...

читај повеќе >

Кадетите на Металург го декласираа Илинден Вардар

14.03.2016

Кадетите на Металург одиграа одличен гостински натпревар против врсниците од Илинден Вардар, кои ги декласираа, со резултат 36:17 (15:8). Средбата само на почетокот беше...

читај повеќе >

Кадетите на Металург се справија и со екипата на Делчево

07.03.2016

И пред средбата на гостинскиот тим не му се даваше никаква шанса против нашиот кадетски тим, а особено кога во записникот внесе само девет ракометари. Металург водеше во...

читај повеќе >

Календар за пролетниот дел на кадетската машка лига, група 2, во сезона 2015/2016

09.02.2016

Одреден е календарот на натпреварите од пролетниот дел на кадетската машка ракометна лига, група 2, за сезона 2015/16. Календар: 8-коло - 5/6.03.2016 год. МЕТАЛУРГ- ДЕЛЧЕВО ТИКВЕШ -...

читај повеќе >

Кадетите на Металург го совладаа Радовиш

23.11.2015

Нова победа забележаа кадетите на Металург, кои гостуваа во Радовиш. Победивме минимално, со резултат 23:22 (11:11), што е наша шеста победа во шест одиграни натпревари, победа со...

читај повеќе >