Кадети

Кадетите на Металург го надиграа тимот на Војнисон Вардар

06.05.2018

Во рамките на 12. коло на кадетското првенство на Македонија, група 3, во Автокоманда се одигра средбата меѓу екипите на Металург и на Војнисон Вардар. Победата заслужено им...

читај повеќе >

Кадетите на Металург испуштија победа против Вардар во Кале

28.04.2018

Во решавачкиот натпревар за освојување на првото место во групата 3 од кадетското првенство на Македонија, Металург и Вардар одиграа нерешено, 23:23 (12:15). Средбата се одигра во...

читај повеќе >

РК Филипос од Верија замина поразен во мечот против кадетите на Металург

13.04.2018

Кадетите на Металург денеска одиграа меѓународен пријателски натпревар против врсниците од екипата на РК Филипос од Верија (Грција). Средбата заврши со заслужена победа на...

читај повеќе >

Ракометна лекција на Металург за кадетите на Тинекс Пролет

12.04.2018

Во рамките на 9. коло на кадетското првенство на Македонија, група 3, вечерва во Автокоманда гостуваа кадетите на Тинекс Пролет. Средбата мина во апсолутна доминација на...

читај повеќе >

Кадетите на Металург го “решија“ и РК Бутел

03.12.2017

Во рамките на 6. коло на кадетската лига, група 3, во Автокоманда гостуваше екипата на РК Бутел. По интересни 60 минути игра, нашите кадети стигнаа и до петтата победа, извојувана...

читај повеќе >

Кадетите на Металург го надиграа тимот на Војнисон Вардар

27.11.2017

Во рамките на 5. коло на кадетската лига, група 3, кадетите на Металург во Кичево го декласираа тимот на Војнисон Вардар, кого го совладаа со убедливи 38:16 (22:10). Тоа беше...

читај повеќе >

Прв пораз на кадетите на Металург

20.11.2017

Во дерби натпреварот на групата 3 од кадетското првенство на Македонија, одигран во рамките на 4. коло, во Автокоманда Металург минимално загуби од екипата на Вардар, со...

читај повеќе >

Нов убедлив триумф на кадетите на Металург

11.11.2017

Трето коло во кадетската лига на Македонија, група 3, и нов убедлив триумф на кадетите на Металург. Нашите млади ракометари во Автокоманда го декласираа тимот на Гостивар,...

читај повеќе >

Кадетите на Металург го освоија 5. место на турнирот во Сараево

10.09.2017

Во Сараево, главниот град на БиХ, заврши 2. Меѓународен кадетски турнир “Повеќе од игра“, на кој учествуваше и кадетскиот тим на Металург, предводен од директорот на...

читај повеќе >

Во Сараево почна 2-от Меѓународен кадетски турнир “Повеќе од игра“

08.09.2017

Во Сараево, главниот град на БиХ, денеска почна 2. Меѓународен кадетски турнир “Повеќе од игра“, на кој учествува и кадетскиот тим на Металург, предводен од директорот на...

читај повеќе >