Кадети

ПРВ ПОРАЗ НА КАДЕТИТЕ НА МЕТАЛУРГ ВО ТЕКОВНАТА СЕЗОНА

27.02.2015

По пет едноподруго победи, кадетите на Металург го запишаа и својот прв пораз. Во “Автокоманда“ подобри од нас беа врсниците од Вардар, кои не совладаа со резултат 21:18...

читај повеќе >

КАДЕТИТЕ НА ЗОМИМАК ДЕКЛАСИРАНИ ВО АВТОКОМАНДА

23.11.2014

Кадетите на Зомимак вчера беа декласирани во Автокоманда, во мечот против врсниците од Металург. Нашите момчиња победија со резултат 35:13 (16:7) и ја забележаа својата шеста...

читај повеќе >

КАДЕТИТЕ НА МЕТАЛУРГ СЕ МАЧЕА СО ЈУНИОР ОД СТРУГА

17.11.2014

Кадетите на Металург извојуваа нова победа, овој пат на гостувањето против екипата на Јуниор од Струга. Но, победата е извојувана многу потешко од очекуваното. Нашите кадети...

читај повеќе >

ЗНАЧАЈНА ПОБЕДА НА НАШИТЕ КАДЕТИ ПРОТИВ ЕКИПАТА НА СТРУГА

01.11.2014

Во интересна, динамична и на моменти неизвесна средба, кадетите на Металург беа подобри од врсниците од Струга. Иако победивме со високи 26:19 (15:10), моравме да вложиме многу...

читај повеќе >

КАДЕТИТЕ НА МЕТАЛУРГ БЕЗ МИЛОСТ ЗА ГОГО ОД КИЧЕВО

18.10.2014

Лесна задача имаа нашите кадети на денешната средба против екипата на Гого од Кичево. Забележавме убедлива победа, со резултат 39:12 (17:4). Од самиот почеток гостите беа во...

читај повеќе >

ПО ПИОНЕРИТЕ, “КАЛЕ“ ГО ОСВОИЈА И НАШИТЕ КАДЕТИ

12.10.2014

По вчерашната победа на пионерите, денеска и кадетите на Металург со победа го напуштија СРЦ “Кале“. Во првото коло од кадетското првенство на Македонија, кадетите на...

читај повеќе >

КАДЕТИТЕ НА МЕТАЛУРГ ЈА НАДИГРАА ЕКИПАТА НА МАКЕДОНИЈА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

29.04.2014

Полесен тренинг имаа нашите кадети на вчерашната првенствена средба против екипата на Македонија Ѓорче Петров. Победивме со резултат 23:10 (11:5). Победникот беше решен во...

читај повеќе >

КАДЕТИТЕ НА МЕТАЛУРГ СЕ ПРОШЕТАА НИЗ СВЕТИ НИКОЛЕ

26.04.2014

Лесна и убедлива победа извојуваа нашите кадети на гостувањето во Свети Николе, каде го совладаа тимот на Лазарови, со резултат 29:15 (14:9). Уште во првото полувреме беше јасно...

читај повеќе >

И КАДЕТИТЕ НА МЕТАЛУРГ МУ ЗЕМАА МЕРКА НА ВАРДАР

09.04.2014

Кадетите на Металург вечерва ја совладаа екипата на Вардар, со резултат 19:18 (7:10). Имаа што да видат бројните гледачи на трибините во “Автокоманда“. Вистинска спортска војна...

читај повеќе >

КАДЕТИТЕ НА МЕТАЛУРГ ПОВТОРНО ГО НАДИГРАА ТИМОТ НА МЕТРОПОЛИС

26.03.2014

Кадетите на Металург повторно го надиграа тимот на Метрополис, победувајки го со резултат 31:17 (13:9). Веќе по првото полувреме имавме солидна предност од 4 гола, а по одличниот...

читај повеќе >