Кадети

КАДЕТИТЕ НА МЕТАЛУРГ ШАМПИОНИ НА МАКЕДОНИЈА

20.04.2015

Заврши кадетското првенство на Македонија. Нов шампион на Македонија, во кадетска конкуренција, е кадетскиот тим на Металург. Во конкуренција на седум екипи нашите кадети...

читај повеќе >

КАДЕТИТЕ НА МЕТАЛУРГ СО НОВА ВИСОКА ПОБЕДА

08.04.2015

При крај на кадетското првенство, се подобро играат нашите кадети, кои на секоја средба постигнуваат по пеесетина гола. Денеска настрада екиппата на Јуниор од Струга, која...

читај повеќе >

КАДЕТИТЕ НА МЕТАЛУРГ ИЗВОЈУВАА ЗНАЧАЈНА ПОБЕДА ВО СТРУГА

22.03.2015

Дербито на колото во кадетската лига на Македонија се одигра во Струга, каде домашната екипа потклена пред налетите на кадетите на Металург. Нашите момчиња извојуваа...

читај повеќе >

РЕКОРДНИ 61 ГОЛ НА КАДЕТИТЕ НА МЕТАЛУРГ

14.03.2015

Во Автокоманда се одигра натпревар од редовното коло на кадетското првенство на Македонија, меѓу екипите на Металург и на РК Бутел. Натпревар меѓу две апсолутно различни по...

читај повеќе >

КАДЕТИТЕ НА МЕТАЛУРГ ГО ДЕМОЛИРАА ТИМОТ НА ГОГО ВО КИЧЕВО

08.03.2015

Во продолжението на кадетското првенство на Македонија, екипата на Металург им нанесе катастрофален пораз на врсниците од Кичево, на нивен терен. Нашите момчиња победија со...

читај повеќе >

ПРВ ПОРАЗ НА КАДЕТИТЕ НА МЕТАЛУРГ ВО ТЕКОВНАТА СЕЗОНА

27.02.2015

По пет едноподруго победи, кадетите на Металург го запишаа и својот прв пораз. Во “Автокоманда“ подобри од нас беа врсниците од Вардар, кои не совладаа со резултат 21:18...

читај повеќе >

КАДЕТИТЕ НА ЗОМИМАК ДЕКЛАСИРАНИ ВО АВТОКОМАНДА

23.11.2014

Кадетите на Зомимак вчера беа декласирани во Автокоманда, во мечот против врсниците од Металург. Нашите момчиња победија со резултат 35:13 (16:7) и ја забележаа својата шеста...

читај повеќе >

КАДЕТИТЕ НА МЕТАЛУРГ СЕ МАЧЕА СО ЈУНИОР ОД СТРУГА

17.11.2014

Кадетите на Металург извојуваа нова победа, овој пат на гостувањето против екипата на Јуниор од Струга. Но, победата е извојувана многу потешко од очекуваното. Нашите кадети...

читај повеќе >

ЗНАЧАЈНА ПОБЕДА НА НАШИТЕ КАДЕТИ ПРОТИВ ЕКИПАТА НА СТРУГА

01.11.2014

Во интересна, динамична и на моменти неизвесна средба, кадетите на Металург беа подобри од врсниците од Струга. Иако победивме со високи 26:19 (15:10), моравме да вложиме многу...

читај повеќе >

КАДЕТИТЕ НА МЕТАЛУРГ БЕЗ МИЛОСТ ЗА ГОГО ОД КИЧЕВО

18.10.2014

Лесна задача имаа нашите кадети на денешната средба против екипата на Гого од Кичево. Забележавме убедлива победа, со резултат 39:12 (17:4). Од самиот почеток гостите беа во...

читај повеќе >