Кадети

КАДЕТИТЕ НА МЕТАЛУРГ ПОВТОРНО ГО НАДИГРАА ТИМОТ НА МЕТРОПОЛИС

26.03.2014

Кадетите на Металург повторно го надиграа тимот на Метрополис, победувајки го со резултат 31:17 (13:9). Веќе по првото полувреме имавме солидна предност од 4 гола, а по одличниот...

читај повеќе >

КАДЕТИТЕ НА ТИНЕКС ПРОЛЕТ И НА МЕТАЛУРГ ГИ ПОДЕЛИЈА БОДОВИТЕ

09.03.2014

Кадетите на Металург се вратија со бод освоен на гостувањето кај екипата на Тинекс Пролет.  Натпреварот помина во израмнета борба во која домашниот состав бил почесто во...

читај повеќе >

КАДЕТИТЕ НА МЕТАЛУРГ ГО СОВЛАДАА ТИМОТ НА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

01.12.2013

Кадетите на Металург катастрофално ја поразија екипата на Ѓорче Петров на теренот на противникот. Резултатот од средбата е 32:12 (17:4). Во првото полувреме нашите кадети...

читај повеќе >

КАДЕТИТЕ НА МЕТАЛУРГ ПОВТОРНО ГИ СОВЛАДАА ЛАЗАРОВИ

23.11.2013

Кадетите на Металург извојуваа лесна и убедлива победа против гостите од Свети Николе. Металург ги совлада Лазарови со резултат 30:16 (14:10). Гостите од Свети Николе беа...

читај повеќе >

КАДЕТИТЕ НА МЕТАЛУРГ ПРЕСИЛНИ ЗА ВРСНИЦИТЕ ОД РИНИЈА

17.11.2013

Кадетите на Металург извојуваа убедлива победа во натпреварот со врсниците од екипата на Ринија. Резултатот од средбата е 27:9 (15:4). Во текот на целата средба нашите кадети го...

читај повеќе >

КАДЕТИТЕ НА МЕТАЛУРГ ДВОЈНО ПОДОБРИ ОД ВРСНИЦИТЕ ОД МЕТРОПОЛИС

27.10.2013

Нашите кадети извојуваа лесна победа против составот на Метрополис од Скопје. Отпорот на гостинскиот тим траеше десетина минути во кои имаа и едно водство, при резултат 1:2....

читај повеќе >

КАДЕТИТЕ НА МЕТАЛУРГ СТАРТУВАА СО ПОРАЗ

15.10.2013

Во првото коло на машката кадетска лига нашите кадети загубија од екипата на Тинекс, со резултат 13:17 (7:9). Гостинскиот тим од самиот почеток ја презеде иницијативата, што...

читај повеќе >

КАДЕТИТЕ НА МЕТАЛУРГ ВО СВЕТИ НИКОЛЕ ГО СОВЛАДАА ТИМОТ НА ЛАЗАРОВИ

29.04.2013

Нашите кадети се вратија со победа од Свети Николе. Совладана е екипата на Лазарови, со резултат 23-27 (9-11). Истиот противник во “Автокоманда“ загуби со 31:19 (14:5). Почетокот на...

читај повеќе >

КАДЕТИТЕ НА МЕТАЛУРГ ЗАГУБИЈА ОД ВАРДАР ПРО

15.04.2013

Нашите кадети вчера загубија од екипата на Вардар ПРО, со резултат 23:18 (9:7). Во првото полувреме видовме сосема рамноправна борба на две екипи, со дури шест израмнувања на...

читај повеќе >

KAДЕТИТЕ НА МЕТАЛУРГ ЗАГУБИЈА ОД ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

13.04.2013

Кадетите на Металург го загубија првенствениот натпревар против Ѓорче Петров, со резултат 14:17 (5:7). Гостите поведоа од самиот почеток, а нашите кадети само еднаш дојдоа до...

читај повеќе >