Металург 2

Аеродром го доби дерби натпреварот со Металург РА

17.04.2021

Екипата на Аеродром го доби дерби натпреварот против тимот на Металург РА, одигран во рамките на седмото коло на плејофот на Првата лига. Конечниот резултат од оваа израмнета...

читај повеќе >

Скопје ги однесе бодовите од средбата со Металург РА

11.04.2021

Дерби натпреварот на шестото коло од плејофот на Првата лига, меѓу Металург РА и Скопје, и припадна на гостинската екипа, која не совлада со резултат 26:33 (12:18). Видовме одличен...

читај повеќе >

Металург РА го доби дерби натпреварот со Драчево

27.03.2021

Во петтото коло од плејофот на Првата лига копјата ги вкрстија трето и четвртопласираните екипи на Драчево и на Металург РА. За нашиот тим ова беше едно од најтешките...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург РА – Вардар Неготино

21.03.2021

Во Автокоманда денеска се одигра средба од четвртото коло на плејофот на Првата лига. Екипата на Металург РА го совлада тимот на Вардар Неготино и стигна до својата втора...

читај повеќе >

Во драматична завршница, Металург РА го совлада Вардар Неготино

21.03.2021

Во четвртото коло од плејофот на Првата лига, Металург РА во Автокоманда ја совлада екипата на Вардар Неготино, со минимални 28:27 (14:14). Иако резултатот е тесен, Металург РА во...

читај повеќе >

Металург РА дојде до првата победа во плејофот на Првата лига

14.03.2021

Ракометарите на Металург РА се вратија како победници од гостувањето кај екипата на Јехона, која ја совладаа со резултат 28:36 (10:12). Ова беше натпревар од третото коло на...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург РА – МРК Куманово

06.03.2021

Во Автокоманда денеска се одигра плејоф-натпревар во Првата лига, кој заврши со пораз на нашиот тим. Противникот, МРК Куманово, заслужено ги однесе сите три...

читај повеќе >

Лошиот почеток на нашиот тим го реши натпреварот меѓу Металург РА и МРК Куманово

06.03.2021

Во рамките од второто плејоф коло во Првата ракометна лига, во Автокоманда се одигра натпревар меѓу екипите на Металург РА и на МРК Куманово. Се очекуваше рамноправна игра и...

читај повеќе >

Во драматичен натпревар, Шампион и Металург РА ги поделија бодовите

27.02.2021

Во натпревар од првото коло на плејофот на Првата лига, екипите на Шампион и на Металург РА ги поделија бодовите. Видовме навистина драматичен натпревар, кој заврши со...

читај повеќе >