Металург 2

Комплетирано е и 5. коло на плејаут-фазата на првенството на Македонија. Моментална табела

05.05.2018

Денеска е одиграно комплетното петто коло на плејаут-фазата на првенството на Мкедонија. Прва победа запиша тимот на Прилеп и тоа против нашиот Металург 2, кој доживеа...

читај повеќе >

Неочекувано висок пораз на Металург 2 во Прилеп

05.05.2018

Во петтото коло на плејаут-фазата на првенството на Македонија, екипата на Металург 2 неочекувано високо е поразена во Прилеп, со резултат 36:27 (16:14). Ова е прва победа на Прилеп...

читај повеќе >

Металург 2 и Вардар Јуниор ги поделија бодовите во Автокоманда

28.04.2018

Во битката за опстанок во машката Суперлига, во Автокоманда се сретнаа екипите на Металург 2 и на Вардар Јуниор. По тешка и напорна борба, со многу блиски средби и физички...

читај повеќе >

Добар отпор на Металург 2 во Радовиш

15.04.2018

Во третото коло од плејаутот на првенството на Македонија, екипата на Металург 2 гостуваше во Радовиш, кај неспорниот лидер во групата за опстанок. Натпреварот мина во...

читај повеќе >

Борец без шанса против разиграниот Металург 2

07.04.2018

Во второто коло од плејаутот на првенството на Македонија, екипата на Металург 2 во Автокоманда ја пречека екипата на ГРК Борец. Овој натпревар беше од исклучително значење...

читај повеќе >

Ракометарите на Металург 2 извојуваа значајна победа против екипата на Борец

17.03.2018

Младите ракометари на Металург 2 вечерва извојуваа значајна победа против екипата на Борец, во рамките на последното коло на регуларниот дел на македонското првенство. Оваа...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 17. коло на македонската машка Суперлига. Табела

10.03.2018

Денеска се одиграни сите четири средби од 17. коло на македонската машка Суперлига. Металург 2 одигра одличен натпревар, но на крајот немаше среќа и ги загуби бодовите. Главен...

читај повеќе >

Тинекс Пролет се “извлече“ против младиот, но мотивиран Металург 2

10.03.2018

Младата екипа на Металург 2, која во продолжението на сезоната настапува без своите најдобри ракометари, кои преминаа во Металург, во претпоследното коло од регуларниот дел...

читај повеќе >

Денеска се игра комплетното 17. коло на македонската машка Суперлига

10.03.2018

Денеска, низ Македонија се игра претпоследното, 17. коло, од регуларниот дел на македонската ракометна Суперлига. Металург 2 ќе има тешка задача на гостувањето кај екипата на...

читај повеќе >

Одиграно е 16. коло на машката Суперлига. Резултати и табела

08.03.2018

Одиграно е 16. коло на ракометната машка Суперлига во кое екипата на Металург 2 беше слободна. . Резултати: Охрид - Борец  33:22 (16:9) Радовиш - Тинекс Пролет  27:26 (15:11) Еурофарм...

читај повеќе >