Металург 2

Металург 2 направи голем исчекор во борбата за опстанок во македонската Суперлига

23.05.2018

Металург 2 денеска се надмина себе си и го совлада водечкиот тим во групата за опстанок, Радовиш, со резултат 36:32 (19:14). Во оваа фаза од првенството, на само две кола до крајот,...

читај повеќе >

Комплетирано е седмото плејаут коло. Табела

12.05.2018

Со денешните две средби, комплетирано е седмото плејаут коло во првенството на Македонија. Металург 2 за жал е поразен во Велес, додека Прилеп загуби во Радовиш. Слободна беше...

читај повеќе >

Металург 2 не успеа во Велес

12.05.2018

Во седмото плејаут-коло Металург 2 е поразен на гостувањето кај екипата на ГРК Борец, со резултат 28:25 (14:14). Тоа беше една од средбите во која младиот тим на Металург 2 бараше...

читај повеќе >

Стефан Додиќ МВП и најдобар стрелец на младинскиот фајналфор

10.05.2018

Левиот бек на Металург 2 Стефан Додиќ сосема заслужено ја доби МВП-наградата, како најдобар ракометар на турнирот и лидер во нападот на нашиот тим. Во Олстар тимот на...

читај повеќе >

Очекуван пораз на Металург 2 во куп-натпреварот против Вардар

07.05.2018

Поради обврските на Вардар во Лигата на шампионите, дури денеска се играат натпреварите од првата четврт-финална група во Купот на Македонија. Во првиот натпревар младиот...

читај повеќе >

Комплетирано е и 5. коло на плејаут-фазата на првенството на Македонија. Моментална табела

05.05.2018

Денеска е одиграно комплетното петто коло на плејаут-фазата на првенството на Мкедонија. Прва победа запиша тимот на Прилеп и тоа против нашиот Металург 2, кој доживеа...

читај повеќе >

Неочекувано висок пораз на Металург 2 во Прилеп

05.05.2018

Во петтото коло на плејаут-фазата на првенството на Македонија, екипата на Металург 2 неочекувано високо е поразена во Прилеп, со резултат 36:27 (16:14). Ова е прва победа на Прилеп...

читај повеќе >

Металург 2 и Вардар Јуниор ги поделија бодовите во Автокоманда

28.04.2018

Во битката за опстанок во машката Суперлига, во Автокоманда се сретнаа екипите на Металург 2 и на Вардар Јуниор. По тешка и напорна борба, со многу блиски средби и физички...

читај повеќе >

Добар отпор на Металург 2 во Радовиш

15.04.2018

Во третото коло од плејаутот на првенството на Македонија, екипата на Металург 2 гостуваше во Радовиш, кај неспорниот лидер во групата за опстанок. Натпреварот мина во...

читај повеќе >

Борец без шанса против разиграниот Металург 2

07.04.2018

Во второто коло од плејаутот на првенството на Македонија, екипата на Металург 2 во Автокоманда ја пречека екипата на ГРК Борец. Овој натпревар беше од исклучително значење...

читај повеќе >