Металург 2

Во драматичен натпревар, Охрид ги однесе бодовите од Автокоманда

01.11.2017

Денеска во Автокоманда се одигра одложениот натпревар од петтото коло меѓу екипите на Металург 2 и на Охрид. Видовме навистина драматична средба која на крајот му припадна...

читај повеќе >

Металург 2 испушти победа во Радовиш

21.10.2017

Во рамките на 6. коло на машката Суперлига, екипата на Металург 2 гостуваше во Радовиш, од каде се враќа со само еден освоен бод, иако немаше да биде незаслужено ако се вратевме...

читај повеќе >

Одиграно е некомплетното 5. коло на машката Суперлига. Резултати и табела

14.10.2017

Денеска се одиграни три средби од 5. коло на машката ракометна Суперлига. Најголемото изненадување се случи во Скопје, каде екипата на Тинекс Пролет му го нанесе првиот пораз...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 4. коло на ВИП Суперлигата. Табела

08.10.2017

Вчера е одиграно комплетното 4. коло на машката ВИП Суперлига. За жал, и во ова коло екипата на Металург 2 го загуби својот натпревар, овој пат во Битола од тимот на Еурофарм...

читај повеќе >

Во Битола, Еурофарм Работник подобар од нашиот Металург 2

07.10.2017

Во натпревар од 4. коло на машката ВИП Суперлига, екипата на Еурофарм Работник во Битола му го нанесе третиот сезонски пораз на нашиот Металург 2. Овој натпревар битолчани го...

читај повеќе >

Во Автокоманда, Вардар Јуниор го совлада арогантниот Металург 2

01.10.2017

Ракометарите на Вардар Јуниор дојдоа до своите први три бода, откако денеска го совладаа тимот на Металург 2 во чии редови настапија дури седум ракометари со искуство од...

читај повеќе >

Висок пораз на Металург 2

23.09.2017

Металург 2 ја загуби средбата од второто коло на ВИП Суперлигата, откако на гостувањето во Битола е поразен од екипата на Пелистер, со високи 37:21 (18:13). Долго време гледавме...

читај повеќе >

Комплетни резултати од првото коло на ВИП Суперлигата

17.09.2017

Вчера е одиграно комплетното прво коло на машката ВИП Суперлига. Одиграни се четири средби, а слободен беше тимот на Еурофарм Работник, по откажувањето на екипата на Младост,...

читај повеќе >

Одличен старт на Металург 2, кој го совлада тимот на Прилеп.

16.09.2017

Со средбата Металург 2 - Прилеп, денеска официјално почна новата сезона во ракометното првенство на Македонија. Металург 2, кој оваа сезона е драстично подмладен и всушност е...

читај повеќе >

Новата сезона во првенството на Македонија почнува на 16 септември

17.06.2017

На вчерашната годишна конференција на клубовите решено е натпреварувачката сезона во првенството на Македонија да почне во средината на септември, па првото коло ќе се...

читај повеќе >