Металург 2

Во Битола, Еурофарм Работник подобар од нашиот Металург 2

07.10.2017

Во натпревар од 4. коло на машката ВИП Суперлига, екипата на Еурофарм Работник во Битола му го нанесе третиот сезонски пораз на нашиот Металург 2. Овој натпревар битолчани го...

читај повеќе >

Во Автокоманда, Вардар Јуниор го совлада арогантниот Металург 2

01.10.2017

Ракометарите на Вардар Јуниор дојдоа до своите први три бода, откако денеска го совладаа тимот на Металург 2 во чии редови настапија дури седум ракометари со искуство од...

читај повеќе >

Висок пораз на Металург 2

23.09.2017

Металург 2 ја загуби средбата од второто коло на ВИП Суперлигата, откако на гостувањето во Битола е поразен од екипата на Пелистер, со високи 37:21 (18:13). Долго време гледавме...

читај повеќе >

Комплетни резултати од првото коло на ВИП Суперлигата

17.09.2017

Вчера е одиграно комплетното прво коло на машката ВИП Суперлига. Одиграни се четири средби, а слободен беше тимот на Еурофарм Работник, по откажувањето на екипата на Младост,...

читај повеќе >

Одличен старт на Металург 2, кој го совлада тимот на Прилеп.

16.09.2017

Со средбата Металург 2 - Прилеп, денеска официјално почна новата сезона во ракометното првенство на Македонија. Металург 2, кој оваа сезона е драстично подмладен и всушност е...

читај повеќе >

Новата сезона во првенството на Македонија почнува на 16 септември

17.06.2017

На вчерашната годишна конференција на клубовите решено е натпреварувачката сезона во првенството на Македонија да почне во средината на септември, па првото коло ќе се...

читај повеќе >

Металург и Вардар го ставија другарството пред ривалството

06.06.2017

Ракометарите на Металург 2 и на Вардар 2 го ставија настрана клупското ривалство за да изразат поддршка за нивниот колега Кристијан Лазов, кој моментно се опоравува по...

читај повеќе >

Металург 2 обезбеди опстанок во македонската Суперлига

06.06.2017

Во Автокоманда вечерва се одигра бараж-натпреварот за опстанок во македонската ракометна Суперлига. Претпоследниот во плејаут-фазата тимот на Металург 2, се сретна со...

читај повеќе >

Утре во Автокоманда се игра бараж-натпреварот за опстанок во македонската Суперлига

05.06.2017

Утре во Автокоманда се игра бараж-натпреварот за опстанок во македонската Суперлига. Металург 2, кој плејаут-фазата ја заврши на претпоследното место, за опстанокот во...

читај повеќе >

Металург 2 сезоната ја заврши со пораз од Прилеп

01.06.2017

Во Автокоманда се одигра последниот натпревар во тековната сезона во кој Металург 2 е поразен од Прилеп со резултат 36:39 (17:17). Видовме средба без натпреварувачко значење за...

читај повеќе >